Останні новини

У Японії після землетрусу запрацював годинник, який зупинився після масштабної трагедії

Годинник, який не вдавалося полагодити навіть після кількох чисток, знову пішов.

Годинник, який зупинився під час землетрусу та  цунамі, що за ним послідував, 11 березня 2011 року в Японії, знову пішов після ще одного землетрусу, який стався напередодні 10-ї річниці трагедії цього року.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на видання The Guardian.

11 березня 2011 року на північному сході Японії стався потужний землетрус, магнітудою від 9,0 до 9,1, в результаті якого Японське узбережжя опинилося під водою через цунамі. Стихії забрали життя близько 18,5 тис. осіб.

2888.jpg

Результат землетрусу і цунамі у 2011 році. Фото:  Getty Images

За кілька сотень метрів від узбережжя,яке стало епіцентром трагічних подій, знаходився храм, де висів годинник. Будівля була майже повністю зруйнована хвилями, а годинники якимось чином потрапив до рук священника іншого храму, Буншуну Сакано. Новий власник багато разів намагався запустити годинник, чистив його і заводив пружину, проте стрілки так і не рухалися.

Ввечері 13 лютого 2021 року (за кілька тижнів до річниці трагедії) в цьому ж регіоні знову стався землетрус. На цей раз він був близько 7 балів та без цунамі. Сейсмологи назвали його відлунням того самого землетрусу 2011 року.

На ранок Сакано пішов перевірити пошкодження в головному залі свого храму і почув цокання. Годинник, який не вдавалося полагодити навіть після кількох чисток, знову пішов. Більш того, він продовжує йти й зараз, через два місяці.

часі.JPG

Годинник у японському храмі. Фото: kahoku.news

"Це як знак підбадьорення, що справжнє відновлення попереду", - вважає священик.

Священник розповів, що напередодні йому довелося призупинити збори місцевих жителів і волонтерські ініціативи, якими він займався останнім часом через пандемію коронавірусу, та подумував взагалі припинити займатися своєю громадською діяльністю. Однак годинник, що запрацював, надихнув його продовжувати свою справу.

Водночас, представник японської компанії Seiko, яка виробляє годинники, припускає що саме новий землетрус міг знову запустити годинник. За його словами, можливо, це сталося тому, що пил, що скупчився всередині механізму, під час поштовхів нарешті вирвався назовні.

Нагадаємо:

  • Facebook переплутав назву французького міста Біч (Bitche) у департаменті Мозель з англійською лайкою і видалив його сторінку. Це не перший раз, коли Біч потрапляє під цензуру. У 1881 році посол США у Франції Леві Парсонс Мортон оскаржив місце розташування американського посольства на площі Біч в Парижі, названу на честь воєнних заслуг міста.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Теги:
Вийти в ефір
08.05