Останні новини

У ЗСУ розповіли, як правильно називати окуповані українські території та все, що з ними пов‘язано

З початком війни у ЗМІ закріпились різні терміни, які несуть в собі різні значення, тож формують різне розуміння подій у Донецькій та Луганській області

В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ розповіли, які терміни допустимо вживати по відношенню до окупованої частини Донбасу, а які - ні. У відомстві наголосили, що неправильні назви можуть мати серйозні наслідки у суспільстві та навіть у вирішенні юридичних питань на міжнародній арені. 

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням та офіційну сторінку СтратКома ЗСУ.

"Як показує світовий досвід, достатньо і декількох слів, які підхоплюють ЗМІ та соціальні мережі, аби створити нову реальність та впливати на сприйняття факту людьми, які не є прямо дотичними до подій. Термінологія стала дієвим інструментом формування контексту, в залежності від якого ми сприймаємо конкретні явища. Питання термінології у будь-якій сфері важливе і принципове, оскільки точне та відповідне визначення і використання понять забезпечує точність у визначенні та розв’язання проблеми", - зазначають у відомстві.

У ЗСУ відзначають, що з початком війни у ЗМІ закріпились різні терміни, які несуть в собі різні значення, тож формують різне розуміння подій у Донецькій та Луганській області. Для прикладу навели наступні назви: "війна", "збройний конфлікт", "громадянська війна", "терористи", "сепаратисти", "бойовики" і т.д. Зазначається, що хибне використання цих термінів тягне за собою юридичні наслідки на геополітичній арені.

У відомстві підкреслюють, що важливо використовувати єдині терміни, які "формуватимуть наближений до реальності медіапростір".

термінологія.jpg

"Однакове сприйняття війни дозволяє швидше та ефективніше шукати розв’язання проблем та уникати конфліктів, які зумовлені відсутністю єдиного розуміння подій", - зазначили у відомстві.

Проблему під собою криють і топоніми, під якіими мають наувазі окуповану частину України. Саме вони, як повідомляється, породжують різні стереотипи та сприйняття ситуації.

"Неправильне визначення того чи іншого регіону України призводить до ряду проблем, серед яких підміна понять, затуманення свідомості, протиставлення та створення стереотипів. "Схід України" на противагу "великій Україні" – таким терміном Росія та проросійські медіа відокремлюють населення тимчасово окупованих територій від українців, які проживають під легітимним урядом, а відтак створюють напруження у суспільстві і вороже ставлення між громадянами. Таким чином, використовуючи термін "Схід України" та "Південний схід України", розширюють географію конфлікту, адже в географічному сприйнятті Схід – це і Харківська область, а Південний схід часто у свідомості охоплює і Запорізьку область, в той час як під окупацією знаходяться окремі райони Донецької та Луганської областей", - зазначають у відомстві.

Водночас у ЗСУ наголосили, що правильно називати  "тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях", "окупована частина Донбасу" замість "території самопроголошених/так званих ДНР/ЛНР", "Південний схід України" та "Схід України", які є хибними відповідно до законів України.

"Так звані ДНР/ЛНР" - термін, яким ми підтверджуємо існування окремих "самопроголошених" республік, визнання яких добивається Росія, в той час, як це утворені Росією квазідержави та визнані законодавством терористичні організації. Крім того, неправильне використання даного терміну створює уявлення про особливий характер та відокремленість цих територій, що дає їм підстави претендувати на спеціальний статус, відмінний від решти регіонів України. Однак, за умови вірного формулювання, ми розуміємо що це – території України, які були тимчасово окуповані Росією та сателітними їй терористичними угрупованнями", - підкреслили у відостві.

В апараті Збройних Сил наголосили, що використання єдиної термінології сприятиме створенню нових механізмів для протидії інформаційним загрозам та формуванню наративу, виключатиме з себе російські пропагандистські штампи.

Нагадаємо, громадяни Демократично Республіки Конго привітали українських військових з Днем збройних сил України. Африканці подякували українським військовим та розгорнули український стяг.

Теги:
Вийти в ефір
15.01