Останні новини

Угоди, яких нема: як американець заробив на "домовленостях" з Україною

Акції компанії зросли в десятки разів

Після заяв про співпрацю з Україною щодо будівництва об’єктів відновлювальної енергетики в Чорнобилі та запуск Національного оператора 5G-зв’язку американська компанія підняла вартість акцій в 50 разів. Але українська влада стверджує, що про ці домовленості їй нічого не відомо, а проєкти, заявлені компанією, опитані журналістами експерти назвали нереалістичними.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Радіо свобода.

Також американська компанія заявила, що через лобістів збирається організовувати зустрічі для віцепрем’єр-міністра України Олега Уруського з представниками компанії SpaceX під час його візиту у США – для запуску українського супутника.  Сам Уруський все заперечує, а зустрічі з компанією Ілона Маска влада організувала за допомогою офіційних дипломатичних каналів.

На сайті Мін’юсту США 3 березня оприлюднена угода, згідно з якою американська компанія Diplomatic Trade надаватиме лобістські послуги для віцепрем’єр-міністра та міністра з розвитку стратегічних галузей промисловості Олега Уруського на умовах "pro bono", тобто – безкоштовно.

Джерело: Радіо Свобода

З публічного повідомлення іншої компанії Enerkon Solar International, яку з Diplomatic Trade поєднує один і той же власник – бізнесмен Бенджамін Баллаут, журналісти з’ясували більше деталей.

Фірма Diplomatic Trade начебто планує організувати для Уруського в США зустріч із представниками компанії SpaceX – "задля досягнення домовленостей про запуск українського супутника на орбіту за допомогою ракетоносія компанії Ілона Маска". При чому, як повідомив власник компанії бізнесмен Бенджамін Баллаут у розмові з журналістами – на прохання самого Уруського.

Сам Уруський підтвердив, що планує візит до США, але повідомив, що організовує його Мінстратегпром та посольство США. 

В іншому повідомленні Enerkon стверджувалось, що компанія підписала меморандум із українським урядом щодо реалізації кількох проєктів – зокрема, будівництва сонячної електростанції у Зоні відчуження, заводу з виробництва «зеленого» водню та запуску 5G-зв’язку. Уруський повідомив журналістам, що про підписання меморандуму з Enerkon з боку уряду йому нічого не відомо. Заперечили такі домовленості також у Міненергетики та Мінекології. Також будівництво заводу заперечили в Державному агенстві з управління зоною відчуження. 

Інший анонсований Enerkon проєкт – запуск Національного оператора 5G, на базі держпідприємства «Укрдорзв’язок». У пресслужбі Уруського заперечили існування будь-якихй цих домовленостей. У Міністерстві цифрової трансформації також повідомили, що їм невідомо про співпрацю з Enerkon. В посольстві США в Україні заявили, що їм не відомо про жодні проєкти Enerkon. Аналогічну відповідь надали і в Американській торговій палаті в Україні і висловили здивування озвученими планами Enerkon.

"Попри те, що і в Офісі віцепрем’єра, і в інших відомствах заперечують співпрацю з Enerkon або іншими компаніями Бенджаміна Баллаута, американський бізнесмен продовжує на зустрічах з інвесторами розповідати про амбітні бізнес-плани в Україні. Для чого вони все це можуть робити?" – йдеться в розслідуванні.

Журналісти проаналізували вартість акцій компанії і виявили, що за останні три місяці вона зросла у понад 50 разів, з чотирьох центів до 2 доларів. Юристи, які працюють з фондовими ринками, говорять, що це стало можливе, зокрема, через те, що компанія постійно у своїх пресрелізах згадувала про бізнес-проєкти в Україні. 

“Таким чином чистий капітал її засновника Бенджаміна Баллаута, якому належить 50,3 відсотків акцій компанії, може скласти понад 18,5 мільйонів доларів”, – йдеться в розслідуванні.

Коли журналісти намагались отримати коментар з боку Бенджаміна Баллаута, то він звинуватив журналістів у шпигунстві та дезінформації.

Зрештою, 14 березня Enerkon листом звернувся до низки американських та українських відомств, зокрема, до Національної поліції України з проханням розпочати кримінальне провадження відносно журналістів.

Нагадаємо:

  • Комп’ютерні тести, які ввели на заміну усним іспитам при дипломування моряків, керуються у ручному режимі та запорукої їхнього складання є хабар. Українських моряків змушують і далі платити тисячі доларів за підтвердження диплому чи підвищення кваліфікації.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Вийти в ефір
14.04