Останні новини

Українська мова стане обов'язковою у сфері обслуговування: з нового року діятиме новий закон

Влада запровадила обов'язкове обслуговування споживачів українською мовою

З нового року українців чекають зміни у мовному середовищі. Влада запровадила обов'язкове обслуговування споживачів українською. Контролювати це питання будуть за допомогою небайдужих громадян, яких просять звертатися до уповноваженого.

Про це 1 грудня повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у своєму Facebook.

"З 16 січня 2021 року мова обслуговування споживачів – українська! Відповідно до статті 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою", - повідомив мовний омбудсмен.

Українська мова має використовуватись "за замовчуванням" у супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав'ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці - всюди. Використовувати російську чи будь-яку іншу мову можна буде лише у персональному обслуговуванні на прохання клієнта.

Контроль за виконання норми мовний омбудсмен "поклав" на самих клієнтів.

"У разі порушення твоїх прав на отримання інформації та послуг українською мовою звертайся до Уповноваженого із захисту державної мови", - написав Кремінь.

кр.jpg

Нагадаємо, колишній політв’язень, кримчанин та громадський активіст Володимир Балух розповів, що був побитий на тлі "мовного питання". За його словами, напали біля "якогось закладу", де він зробив зауваження охоронцю - попросив спілкуватися державною мовою, адже той перебував на робочому місці.

Вийти в ефір
18.05