Останні новини

Українські офіційні сайти полонили фейки

Сайти офіційних регіональних держпредставництв та підприємств атакували хакери. На кількох з них опублікували фейки про смерть військових США та викид радіації з АЕС.

Пізніше пресслужби повідомили про атаку та фейкову інформацію у мережі. Сайти Нацполіції України, поліції у Києві, Сумах, Черкасах, Одесі, Житомирі тимчасово не працюють.

"Сьогодні об 11:45 зафіксовано несанкціоноване втручання в роботу офіційного вебсайту Нацполіції. Через це на деяких інтернет-сторінках обласних управлінь поліції було поширено недостовірну інформацію. Сайт Національної поліції України тимчасово вимкнений. Наші спеціалісти працюють над усуненням несправностей. Просимо вибачення за тимчасові незручності!" – повідомили в пресслужбі поліції.

На офіційномусайті Вараської міської ради розмістили фейк про викид на Рівненській АЕС, у зв'язку з чим у місті "ввели" надзвичайний стан.

"Сьогодні відбулося несанкціоноване втручання в роботу офіційного вебсайту Вараської міської ради, внаслідок чого на сайті розміщено недостовірну інформацію. Про подію повідомлено правоохоронні органи, які зараз встановлюють усі обставини події", – сказано на сторінці у Facebook Вараської міської ради.

Спростували інформацію про викид і впресслужбі ДСНС.

"У зв’язку з розповсюдженням неправдивої інформації щодо викиду радіації на Рівненській АЕС поблизу м. Вараш ДСНС повідомляє, що аварій чи інших нештатних ситуацій на території АЕС не виникало. Радіаційний фон в межах норми (0,10 мкЗв/г). Рівненська АЕС працює в штатному режимі",ДСНС

На сайті львівської Нацполіції опублікували фейк про загибель трьох військових на Яворівському полігоні. Окрім того, про хакерську атаку на сайт повідомила поліція Рівного. Про публікацію неправдивих новин на сайтах НПУ повідомляють також правоохоронці Миколаєва.

На сайті Головного управління НПУ в Херсонській області опублікували фейк про те, що поліція нібито з’ясовує обставини загибелі американських військових радників. Однак, як повідомили на Facebook-сторінці відділу комунікації поліції Херсонщини, така інформація не відповідає дійсності.

Нагадаємо, служба безпеки України затримала одного з керівників державного підприємства, яке входить до складу Національної академії наук. Затриманий вимагав від директора комерційної структури хабар у розмірі $200 тисяч.

Вийти в ефір