Останні новини

Україні загрожує падіння ВВП до 3%: прогноз Мінекономіки

Якщо ситуація із захворюваністю не зміниться, вже до кінця 2021 року падіння ВВП може сягнути 3%

Карантинні обмеження та введення чергового локдауну мають значний негативний вплив на економіку країни. За підсумками листопаду 2020 року, та у разі, якщо ситуація із захворюваністю не зміниться, вже до кінця 2021 року падіння ВВП може сягнути 3%.

Про це пише Kyiv Live з посиланням на Огляд економічної активності, опублікований на сайті відомства.

"До прийняття рішення щодо карантину "вихідного дня" у листопаді 2020 року та введення чергового локдауну у січні 2021 року Мінекономіки прогнозувало незначне зростання ВВП у 1 кварталі 2021 року. Наразі ж, враховуючи зменшення запасу міцності більшості ВЕД (особливо сфери послуг) та виснаженість економіки постійними коливаннями та змінами умов функціонування протягом 2020р., очевидним є отримання за підсумком кварталу падіння ВВП, що може досягти 3%", - йдеться в документі.

При цьому міністерство прогнозує позитивну динаміку вже з 2 кварталу і до кінця 2021 року, у тому випадку, якщо епідемічна ситуація поліпшиться, а влада не застосовуватиме подальших жорстких обмежень.

"Проте все ще залишається високим ризик наступної хвилі пандемії, що потягне за собою подальші карантинні обмеження як в Україні, так і у світі (у т.ч. неефективність вакцинації)", - заявили у міністерстві.

За підсумками січня-листопада 2020 року Мінекономіки оцінює падіння ВВП на 4,7% у порівнянні із тим же періодом 2019 року.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що падіння вітчизняної економіки за підсумками 2020 року складе не більше 5% валового внутрішнього продукту. За його словами, в останні місяці 2020 року падіння валового внутрішнього продукту України сповільнилося.

Вийти в ефір
27.01