Останні новини

Україна — не РФ: після деокупації Криму росіян не депортуватимуть з території півострова

В Офісі Президента заявили, що Україна не буде рівнятися на Кремль — не буде порушувати права людей, як це відбувається у РФ.

Насильної депортації росіян з території півострова після деокупації Криму не буде. Українська влада не порушуватиме права людей, які прописані міжнародними конвенціями.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква, повідомляє Kyiv Live з посиланням на видання Лівий берег.

Читайте також: В Криму блокують українські ЗМІ та сайти організацій

За словами Жовкви, депортація людей означатиме, що Україна така ж, як Росія.

"Ми точно не можемо порушувати права цих людей, як не можемо порушувати і міжнародні конвенції, які стосуються гуманітарного права. Насильної депортації бути не може", — повідомив він.

Водночас заступник голови ОП зазначив, що є чимало тих, кому довелося покинути свої домівки через окупацію Росією українського півострова — готові повернутися до своїх кримських осель після звільнення півострова.

"І це не лише кримські татари: з Криму втікали на контрольовану Україною територію люди різних національностей. Думаю, що з цього приводу потрібно вже зараз консультуватися, зокрема і з міжнародними гуманітарними організаціями", — зазначив він.

Нагадаємо:

  • 16 березня 2014 року у Криму, окупованому російськими військовими, відбувся псевдореферендум. Оголошений “результат” став підставою для об’явлення Росією про включення півострова у свій склад. Однак підготовка та захоплення РФ української території активно розпочалась одразу після втечі Віктора Януковича з України, а вже у лютому там з’явились так звані “зелені чоловічки”.
  • 18 березня 2014 року Росія оголосила про анексію Криму. Окупація півострова відбувалась поступово протягом місяця. Загарбник взяв під контроль місцеву владу та нарощував свою військову силу, проте на міжнародній арені заперечував присутність свого військового контингенту. Після псевдореферендуму РФ заявила про включення української території у свій склад. З чим довелося зіткнутися кримчанам одразу після окупації півострова у 2014 році - читайте у матеріалі Kyiv Live.
  • 12 березня рада Європейського Союзу ухвалила рішення щодо продовження санкцій проти Росії на наступні пів року за порушення територіальної цілісності України. До списку увійшли 177 осіб та 48 установ.
  • 11 березня, відбулося чергове засідання Ради національної безпеки й оборони. На порядку денному стояли питання продовження санкцій російським банкам, заведення Службою безпеки України кримінальних справ щодо держзради на нардепів, які голосували за Харківські угоди тощо.
  • Один з блоків Стратегії деокупації та реінтеграції Криму та Севастополя охоплює вісім пріоритетних напрямів, серед яких захист прав і свобод людини із залученням міжнародних організацій, а також розвиток "Кримської платформи".
  • Росія заявила, що ні в якому разі не допустить відчуження окупованого Кримського півострова. На заваді не стане навіть українська Стратегія деокупації та реінтеграції, яку затвердили на останньому засіданні РНБО.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04