Останні новини

Україна розвиватиме ядерну енергетику: перейде на новітні реактори, — Зеленський

Перехід на нові технології має забезпечити енергетичну безпеку.

В Україні працюють над розвитком атомної галузі. Україна планує перейти до використання новітніх ядерних реакторів, серед іншого малих модульних реакторів SMR-160, оскільки має на меті локалізувати технологічне виробництво для SMR-160 в Україні. Таку заяву зробив президент України Володимир Зеленський заявив під час зустрічі з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Маріано Гроссі в Києві 26 квітня.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на прес-службу Офісу Президента.

Гарант зазначив, що Україна планує перейти до використання новітніх ядерних реакторів, зокрема малих модульних реакторів SMR-160, оскільки має на меті локалізувати технологічне виробництво для SMR-160 в Україні.

"Сьогодні я можу впевнено сказати, що Україна рішуче налаштована розвивати свою атомну енергетику", — цитує прес-служба Зеленського.

Президент назвав символічним відвідування Гроссі України у 35-ту річницю від дня аварії на Чорнобильській АЕС. Глава держави подякував МАГАТЕ і міжнародній спільноті за увагу до чорнобильської проблематики з перших днів трагедії на атомній станції, а також за підтримку в подоланні її наслідків.

"Це стосується не тільки реалізації проєктів технічної допомоги, а й обміну досвідом і знаннями. Хочу відзначити особливу роль знань в атомній енергетиці. Сьогодні наші експерти мають унікальний досвід у сфері ядерної безпеки та виведення ядерних об'єктів з експлуатації. Україна готова ділитися цими знаннями з МАГАТЕ, щоб подібні аварії більше ніколи не трапилися", — підкреслив Зеленський.

Президент зазначив, що Чорнобильська катастрофа змінила уявлення про атомну енергетику у світі, а зараз Україна змінює уявлення про саму катастрофу. Українські фахівці намагаються дати нове життя Чорнобильській зоні, яка є унікальним об'єктом, де після техногенної катастрофи поступово відроджується природа.

За словами Зеленського, Україна отримала ліцензію на промислову експлуатацію сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2, де упродовж 100 років зберігатиметься відпрацьоване ядерне паливо з першого, другого і третього енергоблоків.

Крім того, Зеленський згадав про питання безпеки європейського регіону через захоплення Росією під час окупації частини нашої території, ядерних установок та матеріалів у Криму, які є власністю України, та шахти "Юний комунар" у Донецькій області, ситуація на якій нині є небезпечною та загрожує довкіллю через припинення робіт з водовідливу у 2018 році.

"Сім років ані компетентні органи України, ані МАГАТЕ не мають доступу до ядерних установок та матеріалів. Відсутність такої інформації – це проблема, яка не має кордонів, а її наслідки не матимуть меж", – наголосив Володимир Зеленський.

Нагадаємо:

  • 26 квітня виповнилося 35 років аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Техногенна катастрофа стала найбільшою в історії людства, забрала життя сотень тисяч людей і ще довгі роки матиме наслідки для екології.
  • На початку 2021 року чисельність постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи становила 1 млн 718 тис 113 осіб. Зазначається, що серед цієї кількості постраждалих 181 149 - учасники ліквідації наслідків аварії, 1 534 819 – потерпілі від Чорнобильської катастрофи, з них 322 876 дітей.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05