Останні новини

Україна виходить з чергової угоди СНД: чому вона стала неважливою

Угода стосується резерву медпрепаратів для тварин.

Кабінет Міністрів ініціює вихід України з Угоди про створення Міждержавного резерву біопрепаратів та інших засобів захисту тварин у державах-учасницях Співдружності Незалежних Держав. Відповідна угода була укладена 12 березня 1993 року.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на допис представника уряду у Верховній Раді Василя Мокана у Facebook.

Читайте також: Україна виходить з ще однієї угоди СНД

“На сьогоднішньому засіданні Кабміну був розглянутий та схвалений проєкт закону “Пpo вихід з Угоди про створення Міждержавного резерву біопрепаратів і інших засобів захисту тварин у державах-учасницях Співдружності Незалежних Держав” та проєкт відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України”, - написав Мокан.

На сьогоднішній день приміщення для зберігання Міждержавного резерву біопрепаратів і інших засобів захисту тварин у державах-учасницях СНД розташовано на території держави-агресора - Російської Федерації. Номенклатура препаратів, які включені до резерву, в основному орієнтована на захворювання тварин на території РФ.

Також Василь Мокан звернув увагу на те, що за останні роки в світі з'явилася велика кількість інших інфекційних хвороб тварин, тому номенклатура препаратів цього резерву не може задовольнити сучасні потреби.

Варто зазначити, що протягом останніх 10 років Україна не використовувала біопрепарати та інші засоби захисту тварин з цього резерву.

Нагадаємо:

  • Починаючи з 13 квітня, після втрати чинності Угоди про співробітництво в галузі ветеринарії 1993 року, діятимуть нові правила експорту та імпорту між Україною та країнами СНД. У Держпродспоживслужбі заявили, що це відкриє нові можливості для України.
  • Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт про вихід України з Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку. Угода була підписана 17 січня 1997 року в Москві та ратифікована законом України від 3 березня 1998 року.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
17.05