Останні новини

Україна хоче змінити правила отримання паспортів для жителів окупованого Донбасу: як саме

Максим Ткаченко розповів про реєстрацію жителів окупованих територій Донбасу

Заступник голови депутатської фракції "Слуга Народу" Максим Ткаченко ініціював законопроєкт про спрощення видачі українських паспортів з реєстраційними знаками на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу партії "Слуга Народу"

За словами народного депутата, з 2016 року реєстрацію місця проживання передали до повноважень місцевої влади - сільських, селищних або міських рад.

"Тобто, якщо людині з луганською чи донецькою реєстрацією потрібно змінити фото у паспорті, зробити у ньому якісь позначки або ж вперше отримати паспорт і зареєструвати місцем проживання Луганськ чи Донецьк, жодна місцева рада на підконтрольній території не зможе цього зробити", - заявив заступник голови Комітету ВР з питань прав людини.

Ткаченко зауважив, що особливо гостро стоїть проблема для молоді, яка вперше отримує український паспорт, адже в ньому взагалі немає позначки про реєстрацію місця проживання.

"Без позначки у паспорті виникає купа складнощів у повсякденному житті: практично неможливо безоплатно звернутися до лікаря, виникають проблеми з оформленням кредитів, банківських карт. Важко отримати довідки від державних установ, а до абітурієнтів виникають питання під час вступу до вишу", - підкреслив депутат.

Максим Ткаченко пропонує прийняти правило, згідно з яким жителі непідконтрольнї частини Донбасу можуть звернутися в будь-яке відділення Державної міграційної служби України та отримати документи, що засвідчують особу. Одразу на місці можна поставити штамп в паспорті для реєстрації за адресою фактичного проживання.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
08.05