Останні новини

Українцям обіцяють іпотеку на житло під 5% річних: кому та коли?

У президента хочуть розробити житлову програму для окремих груп населення

Не встигла ще фізично запрацювати програма доступного кредиту на житло під 7%, як українцям пообіцяли втілити нові умови фінансового лізингу - під 5% річних. З відповідною заявою виступив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Інфраструктура".

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Оісу Президента

За словами посадовця, Міністерство фінансів України спільно з профільними комітетами Верховної Ради розробляє відповідну програму фінансового лізингу на житло (в межах 5% річних). 

"Фінансовий лізинг – це окрема програма, якою також займається Міністерство фінансів разом з профільними комітетами Верховної Ради. Ми будемо мати іпотеку під 7% і фінансовий лізинг, сподіваємося, під 5%", – зазначив він.

Нова програма буде розрахована на окремі групи населення:

  • медичні працівники
  • військові
  • педагоги
  • поліцейські
  • соціально незахищені верстви населення.

"Сподіваємось, що ми зможемо це зробити також для внутрішньо переміщених осіб. Це те, про що багато-багато років говорили, але механізму фактично не було. Ми знайшли такий механізм", – сказав заступник керівника Офісу Президента.

Він нагадав, що кілька тижнів тому Кабінет Міністрів ухвалив деякі рішення, що дадуть змогу запустити іпотечну програму під 7% річних.

"Зараз ми працюємо разом з Міністерством фінансів, з Нацбанком, щоб вийти на доступну та зрозумілу кожному громадянину іпотеку. Я думаю, багато хто знає, що 90% кредитів по іпотеці закриваються через 10 років. Люди прагнуть якнайшвидше виплатити іпотеку та жити у своїй оселі", – наголосив Кирило Тимошенко.

Заступник керівника Офісу Президента зазначив, що перший внесок за іпотечним кредитом має становити 20%, а строк виплати – від 20 до 30 років.

"Сподіваюся, що в першому півріччі, як поставив завдання Президент, ця іпотека і фінансовий лізинг будуть запущені. І це дасть найголовніше – житло людям. Друге – величезний мультиплікатор економіки", – підсумував Кирило Тимошенко.

Нагадаємо:

  • В Україні набрала чинності постанова Кабміну № 63 про 7-відсоткові іпотеки на житло. Кредит можна оформити на 20 років. Програма запрацює в рамках "Доступні кредити 5-7-9%". Як це працюватиме, хто може розраховувати на такі умови іпотеки та що для цього потрібно - читайте у матеріалі Kyiv Live.
  • Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради домовився з МВС про тимчасову "паузу" щодо санкцій відносно власників “євроблях”. Водіїв на нерозмитнених авто не будуть штрафувати без явних порушень ПДР. Такі умови триватимуть, поки парламент не ухвалить рішення щодо законопроектів про розмитнення.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
06.03