Останні новини

Українці можуть отримувати пенсію від 10 тисяч гривень: за яких умов

Потрібно або гарно заробляти, або працювати більше 35 років.

Українці зможуть отримувати пенсії розміром від 10 тисяч гривень, але для цього їх “біла” зарплата має бути більш ніж в 2 рази вище середньою. Також потрібно мати повний трудовий стаж.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Obozrevatel.

Читайте також: Як розрахувати майбутню пенсію онлайн?

Українці із середньою зарплатою близько 11 тисяч грн можуть претендувати на пенсію в 3,5 тис. грн. Щоб отримувати пенсію в 10 тисяч, "біла" зарплата повинна бути більше 20 тис. грн. Або ж потрібно мати великий стаж: за кожен відпрацьований рік дають від 1% розрахункової зарплати.

Від чого залежить розмір пенсії?

У формулі розрахунку пенсії є всього три змінних: середня зарплата по країні, власна зарплата і стаж. Саме від цих показників залежить, яку виплату можна буде отримати після досягнення пенсійного віку.

Формула розрахунку пенсії має такий вигляд:

Середня зарплата за три роки * співвідношення власної зарплати до середньої * стаж в роках * 1%

Чим вище стаж або біла зарплата, тим вище буде пенсія. При цьому з мінімальною зарплатою можна буде розраховувати тільки на мінімальну пенсію. Для "повної" пенсії потрібно мати не менше 35 років стажу. З кожним додатковим роком можна отримати надбавку - 1% прожиткового мінімуму.

Пенсію вище 10 тисяч грн отримують лише 3% українців. Ще 11% - від 5 до 10 тисяч грн. Решта отримують виплати, розмір яких менше 5 тисяч.

пенсії графік.jpg

Джерело: Пенсійний фонд України

Нагадаємо:

  • В Україні зросла кількість пенсіонерів. У 2020 році Пенсійний фонд забезпечив виплати 11,1 млн громадян, з яких 2,7 млн ​​- працюють. Також призначили 351,4 тис. нових пенсій. Загалом пенсія минулого року зросла на 24,53 грн або на 13,8%: з 3 082,98 грн на 1 січня 2020 року до 3 507,51 грн на 1 січня 2021-го.
  • Комітет з питань соцполітики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді розглянути законопроект №3002а. Цим документом встановлюються пенсії та особливі заслуги громадянам, які нагороджені Почесною Грамотою ВРУ або Грамотою ВРУ,

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
11.04