Останні новини

Українці не отримали жодної дози, але їх може знадобитись три для кожного: Білл Гейтс заявив про необхідність третього щеплення від COVID-19

Найпершою країною в світі, де розпочалась вакцинація став Ізраїль

Мільярдер, філантроп та відомий американський бізнесмен Білл Гейтс заявив, що для попередження серйозних випадків захворювання на нові штами COVID-19 може знадобитися введення трьох доз вакцини. Всі, хто переживав за вживлення чіпів, можуть серйозно забити на сполох, але третя доза - ніщо інше, як перестраховка через недоведену ефективність препаратів проти південноафриканських та бразильських штамів COVID-19.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на CBS Evening News.

“Зараз обговорюється питання: чи потрібно нам просто забезпечити надвисоке охоплення нинішньої вакциною, треба така сама третя доза або ж модифікована вакцина”, - сказав Гейтс.

П’ять компаній, які виготовляють вакцину для США розглядають можливість додати ще дози для того щоб люди, котрі уже зробили два щеплення, мали змогу отримати третю ін’єкцію.

“Думаю, цілком ймовірно, що у нас буде такий препарат, щоб бути абсолютно впевненим, що, коли ці варіанти вразять США, вони не вислизнуть від захисту вакцинацією”, - пояснив Гейтс.

Він фінансує дослідження, щоб визначити наскільки вакцини AstraZeneca, Johnson&Johnson и Novavax ефективні проти більш заразних штамів коронавірусу. Гейтс переконаний, що якщо коронавірус не викорінити, то щоб убезпечити населення можуть знадобитися додаткові щеплення.

Тим часом, до сьогодні, в Україну ще не прибула навіть перша партія вакцин від коронавірусу,  а тому говорити про треті щеплення для українців ще дуже і дуже зарано.

Наскільки ефективна вакцинація?

Найпершою країною в світі, де розпочалась вакцинація став Ізраїль. Протягом місяця до 19 січня тут принаймні по одній дозі вакцини отримали 26% з 9-мільйонного населення. Розпочали, як і всюди, з людей поважного віку.

Як повідомляє The Economist, вже за два тижні після 2 січня, коли частка вакцинованих людей старше 60 років досягла 40%, помітили зниження приросту тяжкохворих на коронавірус. 

Число тяжкохворих COVID-19 в цій віковій групі зросла приблизно на 30% за тиждень до 2 січня, а також на наступному тижні, але всього на 7% за тиждень після цього. В той час як серед людей у віці 40-55 років, які вакцинувалися набагато рідше, кількість критично хворих залишалась приблизно однаковою та зростала на 20-30% кожного з цих трьох тижнів.

Згідно з цим дослідженням, смертність від коронавірусу в Ізраїлі може почати знижуватись на початку березня 2021 року, коли по другій дозі отримають 80% населення країни.

Вийти в ефір
09.03