Останні новини

Українці повинні заплатити податки за квартири або будинки: які терміни та штрафи за порушення

Квитанції приходять українцям до 1 липня

Українці до 1-го липня 2021-го року мають отримати квитанції-повідомлення про необхідність сплатити податок на квартиру або будинок. Вона повинна прийти за адресою прописки, а заплатити треба протягом двох місяців з моменту її отримання.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на статтю 266 Податкового кодексу України.

Читайте також: Банк нараховує відсотки по кредиту, який ви вже сплатили - що робити

Якщо ви живете у квартирі з площею понад 60 квадратних метрів або у будинку з понад 120 квадратами, а також не отримали квитанцію, то варто звернутися в місцеве відділення фіскальної служби. Адже документ міг загубитися у скриньці або ж його могли помилково не надіслати.

"Згідно зі ст. 266 Податкового кодексу, податкове зобов'язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів. Тобто трьох років", - пояснює Державна фіскальна служба.

У разі, якщо громадянин ігнорує повідомлення та відмовляється робити платіж терміном до 30 днів, то має сплатити 10% штрафу він усієї суми. Якщо не платити податок понад 30 днів, то штраф зростає до 20%. У разі довгострокового ігнорування можуть заарештувати майно, на яке нараховується податок.

"Якщо поштова служба не може вручити податкове повідомлення через те, що платника немає за місцем реєстрації або він відмовився прийняти повідомлення, податкове повідомлення вважається врученим із дня, який поштова служба вказала в повідомленні про вручення", - йдеться у поясненні.

Варто зазначити, що платити треба за "зайву площу". Тобто для приватного будинку - від 120 квадратних метрів, для квартири - від 60. У 2021-му українці мають заплатити за минулий 2020-ий рік. Місцева влада має право встановлювати ставку, однак її розмір не може перевищувати 1,5% мінімальної зарплати. У 2021-му – 70,8 грн.

Нагадаємо:

  • Президент України Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою закон №3623, та відтепер пенсії в Україні нараховуватимуть автоматично. З часом зникне потреба вести паперові трудові книжки і стаж враховуватиметься автоматично.
  • Електронний сервіс від Пенсійного фонду дозволяє вирахувати розмір майбутньої пенсії вже зараз. Серед елементів формули забезпечення - страховий стаж, зарплата та навіть понаднормові доплати. Дані беруться з реєстру застрахованих осіб.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
18.05