Останні новини

Українців чекають в Німеччині? З Києвом ведуться переговори щодо сезонних робітників

Зараз Україна "стоїть в черзі" на укладання угоди з Берліном.

Для працевлаштування робітників із України у сільському господарстві в Німеччині наразі немає правових підстав, проте переговори ведуться.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Укрінформ.

Читайте також: "Магніт" для українських заробітчан, або як пандемія вплинула на ринок праці в Польщі

"Міністерство веде попередні переговори з Україною щодо працевлаштування на сезонні роботи в сільському господарстві. Наразі сезонне працевлаштування для українців можливе лише в рамках відпустки чи стажування студентів", - розповіли в Міністерстві праці ФРН.

Працевлаштування "справжніх" сезонних працівників у сільському господарстві можливе лише в межах посередницьких угод. Уперше цього року німецька сторона уклала пілотну угоду про працевлаштування сезонних помічників у сільському господарстві з Грузією, Україна - на черзі.

Читайте також: Скільки українців не можуть забезпечити собі гідне життя

Угода передбачає, порівняно із загальним правом на в’їзд робітників до Німеччини, значно спрощені правила в’їзду за умови, що тривалість роботи не перевищує 90 днів у період 180 днів. Після укладення потрібен буде лише дозвіл на роботу від державної адміністрації зайнятості у Німеччині та Федерального агентства зайнятості для окремих категорій працівників (BA при цьому перевіряє умови працевлаштування, такі як заробітна плата, яка не повинна бути нижчою, ніж для місцевих працівників). Дозвіл видається швидко, адже віза не потрібна. За договором працювати зможе фіксована кількість сезонних робітників.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05