Останні новини

Україні загрожує дефіцит питної води: коли це може статись

Це пов'язано з великою кількістю викидів токсичних речовин.

Україні вже до 2050 року загрожує дефіцит питної води внаслідок скиду небезпечних речовин, недостатньо очищених стоків та засмічення річок. Лише протягом 2020 року Держекоінспекція склала 3777 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері водних ресурсів, розрахувавши 188 мільйонів гривень збитків.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Держекоінспекції.

Читайте також: В Австралії сталася найсильніша за останні 50 років повінь

"Сьогодні близько 3,6 мільярда людей у світі страждають від нестачі чистої питної води. Внаслідок зміни клімату і забруднення річок вже до 2050 року дефіцит ресурсу відчують близько 5 мільярдів жителів Землі. Проблема нестачі води очікує і на Україну”, — зазначив голова ДЕІ Андрій Мальований.

За даними національної Гідрометслужби, концентрація токсичних сполук в українських річках в 30-40 разів перевищує гранично допустимі норми. Через це, згідно з прогнозами Інституту водних проблем і меліорації, вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду.

Нагадаємо:

  • Кабінет міністрів України заборонив ходити на територіях загального користування у “червоних” зонах без масок. Крім того, уряд ввів заборону на роботу підвісних канатних доріг. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
11.04