Останні новини

"Українські політики не будуть вакцинуватися китайським препаратом Sinovac", - Сергій Гайдай щодо майбутнього щеплення українців в ефірі Kyiv Live

У прямому ефірі телеканалу ситуацію зі щепленням прокоментував політтехнолог Сергій Гайдай

Український політикум не вельми прагне вакцинуватися китайським препаратом Sinovac. Пояснюють представники влади це тим, що ефективність даної вакцини становить близько 50%.

Про це в прямому політтехнолог Сергій Гайдай заявив ефірі телеканалу Kyiv Live.

Відтак, народний депутат Борислав Береза написав у дописі на Facebook свою категоричну думку щодо вакцинування від коронавірусу китайським препаратом.

Він зазначив, що проходити щеплення не буде ні він сам, ні його родина.

"Вакцинуватися не будемо ні безкоштовно, ні за гроші. На це є три причини:

  1. Ця вакцина не пройшла третю стадію клінічних випробувань.
  2. Жодна розвинена країна, котра цінує своїх громадян, не закупила даний препарат.
  3. У бразильському інституті Бутантан, який проводив клінічні випробування китайської вакцини, заявили, що препарат ефективний лише на 50%, а його ефективність проти мутацій коронавірусу - невідома",- зазначив Борислав Береза.

Натомість, Сергій Гайдай каже, що не є скептиком вакцинування, сам прищеплений ще з раннього дитинства. За його словами, лякає лише те, що досі достеменно невідомо, скільки часу діє вакцина.

Чи вакцинуватимуться політики на батьківщині тим препаратом, що і український народ?

Політтехнолог Сергій Гайдай впевнений у тому, що українські політики перетворять вакцинування у політичне питання. Наразі російській вакцині приписують 99% ефективності, її легко транспортувати та вона існує у сухому вигляді, тому цілком ймовірно, що представники української влади вирішать закупити вакцину, вироблену в РФ. Так само окремі політики будуть вакцинуватися у Європі, приховуючи це.

"Мені важко повірити, що наші політики будуть вакцинуватися китайським препаратом Sinovac. Швидше за все, її закуплять для українського населення. Знову ж таки, закупка препарату у Китаю буде пов'язана із корупційними схемами окремих людей, які зможуть добряче на цьому підзаробити", - прокоментував Сергій Гайдай.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Nn9XPidXsYE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, Україна домовилась про поставки із декількома виробниками вакцини від коронавірусу. За словами очільника МОЗ Степанова, у найближчі дні будуть підписані нові контракти.

Вийти в ефір
15.01