Останні новини

Українська делегація ТКГ по Донбасу не поїде в Мінськ: чому

Представники України у Тристоронній контактній групі по Донбасу заявили про необхідність змінити переговорну площадку.

Білорусь знаходиться під впливом Росії, тому для проведення тристоронніх консультацій по Донбасу треба шукати іншу країну, яка зможе прийняти делегації. Зараз переговори проходять у онлайн-режимі через пандемію, проте повертатися до "живих" зустрічей у Мінську українські представники не збираються.

Відповідну заяву зробив віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, повідомляє Kyiv Live з посиланням на трансляцію програми "Свобода слова" на каналі ICTV.

Читайте також: Окупанти на Донбасі вбили українського захисника точним пострілом у голову

За словами Резнікова, коли завершиться карантин і буде запропоновано продовжити консультації по Донбасу в Мінську, то Україна відмовиться брати участь у таких переговорах.

"Ми пояснили, що українська делегація не буде направляти своїх членів делегації до Мінська. Для проведення в реальному житті, все одно доведеться шукати іншу країну, інше місце", - говорить він.

Міністр зазначив, що таке рішення пов'язане з тим, що Білорусь сьогодні знаходиться під впливом Росії.

"Оскільки країна Білорусь сьогодні знаходиться під впливом РФ, звичайно, що для нас немає довіри до цієї території. І ви бачите, що там домінує думка проросійського спрямування й антиукраїнського характеру", - пояснює Резніков.

Нагадаємо:

  • Арестович заявив, що посилення обстрілів із боку російсько-окупаційних військ на Донбасі напряму пов'язані із засіданнями Ради національної безпеки і оборони України, де ухвалювали рішення про санкції, і Тристоронньої контактної групи.
  • 27 березня радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що незважаючи на регулярні обстріли з боку окупантів, про вихід з режиму перемир'я не йдеться. Нині головним завданням є повернутися до повного і всеосяжного припинення вогню. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
11.04