Останні новини

Українська мова і штрафи: як і для чого політики маніпулюють гострим питанням

З 16 січня в Україні починає діяти закон про обов'язкове використання української мови у сфері обслуговування

З 16 січня в Україні починає діяти закон про обов'язкове використання української мови у закладах сфери обслуговування. За недотримання - передбачені чималі штрафи. У парламенті цей проект викликав суперечку і група депутатів від "Слуги народу" пропонують скасувати дію документа. 

Противник закону про державну мову Максим Бужанський у прямому ефірі телеканалу Kyiv Live пояснив позицію щодо своєї ініціативи про скасування штрафів.

На думку Максима Бужанського, закон про штрафи безглуздий, а в країні мають турбуватися про те, щоб бізнес сплачував податки від доходів. За його словами, не бізнес має підлаштовуватись під споживачів, а споживачі мають вибирати, де та якою мовою їм комфортно обслуговуватись. 

Свою думку висловили і політексперти. Директор центру соціологічних досліджень “Пульс” Сергій Нуждін вважає, що у 2021 році тема мови гостро використовуватиметься політиками для маніпулювання для впливу на владу. 

Політтехнолог Олександр Теплюк заявив, що виконувати закон на місцях, швидше за все, ніхто не буде. Питання проблеми мови, як пояснив експерт, є надуманим політиками для розділення суспільства.

Спікери в студії Kyiv Live так і не дійшли одностайної думки щодо цього питання:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_vrZ49VpDRk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, з нового року українців чекають зміни у мовному середовищі. Влада запровадила обов'язкове обслуговування споживачів українською. Контролювати це питання будуть за допомогою небайдужих громадян, яких просять звертатися до уповноваженого.

Українська мова має використовуватись "за замовчуванням" у супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав'ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці - всюди. Використовувати російську чи будь-яку іншу мову можна буде лише у персональному обслуговуванні на прохання клієнта.

Теги:
Вийти в ефір
22.04