Останні новини

Умови програми кредитів під 5-7-9% знову змінять: що нового

Давати такі кредити дозволять лізинговим компаніям.

“Доступні кредити 5-7-9” поширять на лізинговий ринок аби врівноважити конкурентну боротьбі між банками та лізинговими компаніями. Наразі клієнти лізингу масово переходять у банки.

Про це заявив уповноважений представник Фонду розвитку підприємництва Валерій Майборода, повідомляє Kyiv Live з посиланням на finance.ua.

Читайте також: Банк нараховує відсотки по кредиту, який ви вже сплатили: що робити

“Ми вже розробили порядок здешевлення вартості лізингу. І ми плануємо включити лізинг в програму “5−7-9%“. Подали ці зміни до Мінфіну і очікуємо, що найближчим часом їх включать до програми. Чому це важливо? Зараз відбувається рівнозначна конкурентна боротьба між банками і лізинговими компаніями. Клієнти лізингу масово переходять у банки. Ми хочемо врівноважити конкурентну боротьбу”, — заявив Валерій Майборода.

Заступник директора департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Микола Алфьоров розповів про складність фінансування стартапів.

“Після того як запрацювала портфельна гарантія Кабміну, клієнти, які працюють менше року, залишилися без можливості отримати фінансування за цією програмою. Адже гарантія Фонду на сьогодні вже не працює. Тому якщо розглядати фінансування стартапів, то у банків виникають проблеми, оскільки раніше ми їх покривали гарантією Фонду”, — пояснив він.

Ще одна проблема, яку Фонд може вирішити, — це застава.

“При зверненні на поповнення обігових коштів не у всіх клієнтів є достатнє забезпечення. І вони пропонують у заставу депозити на 20−30% суми кредиту, але програма забороняє нам приймати депозити в заставу”, — зазначив Алфьоров.

Керівник з мікрокредитування департаменту малого бізнесу ПУМБ Віктор Харьковець скаржиться, що кожен раз, коли в програму “Доступні кредити 5−7-9%” вносяться зміни, банку доводиться з усіма чинними позичальниками підписувати додаткові умови чинних договорів. Він радить робити це у форматі публічного договору. 

Нагадаємо:

  • В Україні 1 березня почала діяти державна програма "Доступна іпотека під 7%". За данними Мінфіну, за перші три тижні нею скористалося двадцятеро українців.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04