Останні новини

В Антарктиді "зацвів" сніг: чому білий колір змінився на зелений та малиновий

Фото дивовижного явища просто вражають

На території української антарктичної станції "Академік Вернадський" "зацвів" сніг. Біла ковдра снігу змінила своє забарвлення на малиновий та зелений кольори.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Facebook-акаунт Національного антарктичного наукового центру.

Читайте також: Kyiv Live інспектує, чи прибирають бурульки у центрі містамалиновий сніг.jpg

В Антарктиді "зацвів" сніг. Фото: Євген Прокопчук

Таке явище на території НАНЦ спостерігають не вперше. Вчені пояснюють, що сніг "цвіте" наприкінці антарктичного літа. Цього року сніг змінив звичне біле забарвлення на зелений та малиновий.

Чому "цвіте" сніг?малиновий сніг 2.jpg

В Антарктиді "зацвів" сніг. Фото: Євген Прокопчук

Фахівці кажуть, що такий незвичний колір снігу з'являється внаслідок розвитку у ньому мікроскопічних водоростей. Їх не лякають екстремально низькі температури, водорості розмножуються спорами і зберігаються в снігу протягом усієї тривалої зими. У час, коли погодні умови покращуються та стають сприятливими, спори проростають.

Зелений колір утворює пігмент хлорофіл, а червоний - каротиновий шар, котрий містять у собі клітини окремих видів мікроводоростей. Саме цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання.

Зазначається, що таке "цвітіння" сприяє швидкому таненню снігу, а це призводить до зміни клімату.

До слова, торік малиновим снігом біля української станції зацікавились не лише усі вітчизняні, а й світові медіа та наукові пабліки. Відтак, вчені з британського Університету Кембридже запропонували НАНЦ спільне дослідження: визначити, яка площа Антарктиди влітку вкривається кольоровим снігом.сніг кольоровий.jpg

зелений сніг.jpgсніг.jpg

В Антарктиді "зацвів" сніг. Фото: Анна Соїна

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.03