Останні новини

В Австрії вирішили не розслідувати діяльність архітектурного бюро, яке будує оперу в Криму

Проти побудови оперного театру виступили й жителі Севастополя на громадських слуханнях

Офіс прокурора Відня вирішив не розслідувати діяльність австрійського архітектурного бюро в Криму. Приватна компанія причетна до будівництва оперного театру в окупованому Росією Севастополі. Ще раніше МЗС цієї країни заявляло, що позиція одного приватного підприємства не дорівнює позиції держави.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на "Радіо Свобода".

севастополь.webp

Фото: "Радіо Свобода"

Читайте також: В Одеській опері розгорівся скандал

Офіс прокурора Відня не буде розслідувати причетність австрійського бюро "Coop Himmelb(l)au" до будівництва оперного театру в Севастополі, який окупувала Росія. Міністерство зовнішніх справ Австрії розповіло журналістам ЗМІ, що  Федеральне агентство захисту держави та протидії тероризму (BVT) отримало завдання відкрити кримінальну справу стосовно цієї діяльності на півострові. Однак згодом Офіс виступив проти початку попереднього розслідування.

На запит "Радіо Свобода" у МЗС України повідомили, що розпочинають процес введення санкцій супроти бюро та його керівництва, якому можуть заборонити в'їзд в Україну.

Що за оперний театр?

Улітку 2019 року тодішній прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження про початок зведення на окупованому півострові двох культурних установ - "Севастопольського державного театру опери та балету" і "Академії хореографії". Утім на громадських слуханнях місцеві жителі виступили проти спорудження оперного театру на мисі Кришталевий.

Проєкт громадського культурного просторі у Севастополі активно підтримує Володимир Путін. На мисі вже розпочали масштабне будівництво. Підрядником виступає фірма, пов'язана з братами Роттенбергами, авторами "Кримського мосту" - "Стройгазмонтаж". Крім театру опери та балету, тут планують розташувати великий музейний комплекс - філію найбільших виставок Росії та музей оборони Севастополя у 1941-1945 роки.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04