Останні новини

В Італії COVID-вакцину Johnson&Johnson дозволять тільки старшим людям: подробиці

Водночас Єврокомісія вирішила не продовжувати контракти на вакцину проти COVID-19 у наступному році з AstraZeneca та Johnson & Johnson.

В Італії агентство з лікарських засобів AIFA обговорить можливість застосування вакцини проти коронавірусу Johnson&Johnson тільки для людей, старших за 60 років. Причиною перегляду рекомендацій до одноразової вакцини стала вірогідність виникнення тромбозів у молодших людей.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на агентство Reuters.

Читайте також: Радуцький заявив, що незабаром Київ може вийти з "червоної" зони карантину

"Подивимося, яким буде її найкраще використання. Ми могли б обговорити можливість резервування цих доз для людей старших 60 років, оскільки випадки тромбозів знову сконцентровані у віці до 50", — сказав директор AIFA Нікола Магріні.

У зв’язку з рішенням регулятора США про призупинення використання препарату компанії Johnson & Johnson (Janssen) після повідомлень про поодинокі випадки розвитку тромбів у щеплених пацієнтів, виробник вирішив відкласти масштабне постачання своєї вакцини від коронавірусу до країн Європи. 

Всі 6 випадків у США сталися у проміжку з 6 до 13 дня після щеплення. Тромби виникли у венах, що відводять кров з мозку, у поєднанні з низьким рівнем тромбоцитів. В усіх випадках - це були жінки віком від 18 до 48 років, одна пацієнтка померла. 

Компанія повідомила, що разом з органами охорони здоров’я США та ЄС переглядає дані і поки що відкладе масштабне постачання вакцини до Європи. 

Водночас Єврокомісія вирішила не продовжувати контракти на вакцину проти COVID-19 у наступному році з такими компаніями, як AstraZeneca та Johnson & Johnson. Тобто після закінчення контрактів на поточний рік, вони не будуть продовжені. Натомість Брюссель воліє зосередитись на РНК- вакцинах проти COVID-19 (мРНК), таких як Pfizer та Moderna.

Нагадаємо:

  • Першу партію американсько-німецької вакцини Pfizer, перші 117 тисяч доз якої повинні прибути в Україну незабаром, використають для людей похилого віку, що перебувають у спеціалізованих інтернатах та їхніх доглядачів.
  • Україна вийшла на пік третьої хвилі коронавірусу. Очільник МОЗ заявив, що епідемічна ситуація в країні почала стабілізуватись.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05