Останні новини

В Києві розпочинається кінофестиваль "VianFest", присвячений 100-річчю автора "Піни днів": програма заходу

В понеділок, 26 жовтня, в київському "Довженкоцентрі" розпочинається кінофестиваль "VianFest". Він присвячений 100-річчю французького письменника, поета, актора, музиканта та винахідника Бориса Віана.

unnamed (1).png

Фото - Пресслужба

В перші чотири дні (26.10 - 29.10) фестивалю кияни та гості столиці зможуть побачити чотири фільми. Вони зняті по романам Віана, за його участі, а також про його творчість.

  • Понеділок, 26 жовтня, 19:00 - "Піна днів" (L'écume des jours, 1968)

Перша екранізація відомого роману Віана, яка і стала культовою та навіть класичною. Це - романтична історія двох людей в сюрреалістичному світі. Там з людей можуть проростати квіти, а помешкання змінюють свій розмір.

Фото - Пресслужба

  • Вівторок, 27 жовтня, 19:00 - "Я прийду плюнути на ваші могили" (J'irai cracher sur vos tombes, 1959)

Стильний французький нуар, знятий за однойменним романом Віана. Саме на прем'єрі цього фільму у нього зупинилося серце. 

Сюжет стрічки розповідає про чоловіка, який хоче помститися расистам за вбивство свого брата. Він приїждає в маленьке провінційне містечко, мешканці якого навіть не здогадуються про його плани.

Фото - Пресслужба

  • Середа, 28 жовтня, 19:00 - "Прекрасний вік" (Le Bel âge, 1960)

В цьому фільмі зіграв і сам письменник, проте дана роль стала для нього останньою. Головний герой історії - молодий денді Жак, який важко переживає розрив з коханою Александрою. Він разом із друзями вирушає на відпочинок за місто, але тривожні спогади все одно переслідують його.

Фото - Пресслужба

  • Четвер, 29 жовтня, 19:00 – "Кіно Бориса Віана" (Le cinéma de Boris Vian, 2010)

Підбірку стрічок, які виходили в період "нової хвилі" французького кіно, розбавляє біль сучасна документалка. В ній йдеться мова про відносини Бориса Віана з кінематографом, а також показані рідкісні кадри з ранніх фільмів за його участю. І серед перших його ролей були вампір та готичний кардинал.

Фото - Пресслужба

Квитки на всі вищезгадані сеанси можна придбати за посиланнями на сайті "Довженкоцентру". 

Нагадаємо, що культовий французький музикант Річард Клайдерман виступить в Києві в 2021-му році. Його концерт в "Жовтневому палаці" буде присвячені 40-річчю його творчого шляху.

Вийти в ефір
02.12