Останні новини

В Україні офіційно стартувала передвиборча кампанія: що вона передбачає

У суботу, 5 вересня, в Україні офіційно стартувала передвиборча компанія місцевих виборів. Вони відбудуться 25 жовтня.

Про це повідомляє Укрінформ.

Цього року вибори відбудуться за новим Виборчим кодексом. Він враховує нову територіальну основу України й кількість виборців у громадах.

Основні моменти:

  • У територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. В таких округах обрати можна не менше 2 та не більше 4 депутатів.
  • У територіальних громадах з кількістю виборців більше, аніж 10 тисяч депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за пропорційною системою з відкритими списками.
  • Обов’язкове дотримання гендерної квоти під час формування виборчих списків місцевих організацій політичних партій - на 5 чоловіків щонайменше 2 жінки

Рішення керівних органів партій про участь у виборах їхніх місцевих організацій мають бути подані до ЦВК до 6 вересня. Висування кандидатів на посади голів рад населених пунктів, кандидатів в депутати – 15-24 вересня, а оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів – до 2 жовтня.

Початок передвиборчої агітації – з наступного дня після ухвалення рішення про реєстрацію кандидата.

Голосування відбуватиметься 25 жовтня з 08:00 до 20:00. Результати виборів ЦВК має оголосити упродовж 3-6 листопада.

Нагадаємо, ще один гуморист змагатиметься за крісло очільника міста. Олег Філімонов балотуватиметься під партії "Слуга народу" на посаду мера Одеси.


Теги:
Вийти в ефір