Останні новини

В Україні з'явиться зв'язок 5G: стало відомо, коли

Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо впровадження в Україні системи мобільного зв'язку 5G. На засіданні 11 листопада визначили, що оголошення тендера на видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом з використанням 5G повинен відбутися в жовтні 2021 року. Мобільні оператори обіцяють впровадити технологію вже у 2022 році.

Про це пише видання "AIN.UA".

У Vodafone заявили, що протягом найближчих років основною технологією передачі даних для більшості користувачів буде залишатися 4G. У найближчому майбутньому Vodafone зосередить інвестиції на розгортанні мереж 4 покоління на всій території України, а не на точковому впровадженні 5G. До кінця 2022 національне покриття 4G має забезпечити 90% жителів України в сільській місцевості.

При цьому, якщо тендер буде проведено в кінці 2021 року, то нова технологія може з'явитися вже у 2022 році.

Lifecell вже розгорнули тестовий сегмент 5G у своєму офісі. При цьому у компанії вважають, що якісного 4G більш ніж достатньо, для того, щоб пересічні абоненти змогли користуватися сучасними гаджетами й дивитися потокове відео, а 5G - це технологія міжмашинних комунікацій.

У компанії також відзначили, що для звичайного користувача цінність 5G полягає в сервісах, які почнуть розвиватися з появою цієї технології й у тому, який вплив вони матимуть на різні сектори економіки країни.

На думку lifecell, інвестиції в 5G можуть привести до уповільнення розвитку 4G в регіонах, що буде суперечити з меморандумом, підписаним операторами й урядом, згідно з яким 95% населення України мають отримати доступ до 4G тільки до кінця наступного року.

У "Київстар" вважають, що LTE-мережі буде досить, щоб обслуговувати такі потреби в найближчі 3-5 років. Саме на розвитку мереж 4 покоління зосередиться компанія.

При цьому запуск 5G в Україні, на думку "Київстар", можливий не раніше 2023 року, хоча точної дати в компанії назвати не можуть.

Нагадаємо, нещодавно мобільні оператори разом з компанією Huawei запустили 4G-зв’язок на станціях столичного метрополітену та в тунелях між ними. Наразі не на всіх станціях київського метро є швидкісний мобільний інтернет.

Вийти в ефір
29.11