Останні новини

В Україні запрацював додаток, який показує, скільки квартир у кандидатів в депутати та машин у їхніх дружин

Одеський осередок громадської організації "Інститут політичної інформації" запустив мобільний застосунок PolitScanner, який допомагає виборцю дізнатися про доходи, діяльність та біографію політика. Для цього потрібно навести камеру на його обличчя.

Про це повідомив регіональний представник організації Павло Колотвін.

За його словами, тепер можна не шукати інформацію про кандидата в Google, а навести камеру на його зображення (в тому числі листівки, плакати, сітілайти й т.д.) та швидко отримати інформацію про нього.

снову додатка складає технологія розпізнавання облич. Вона спрацьовує, коли людина за допомогою камери свого смартфона сканує обличчя політика на будь-якому рекламному носії. Відразу у застосунку виводиться інформація про цього політика: його декларації, передвиборча програма та біографія", - йдеться у повідомленні.

Активісти зазначають, що працювали над створенням мобільного застосунку протягом року та хотіли зацікавити молодь і активних громадян до політичних процесів в Україні. За їхніми словами, таке рішення є "першим у світі прикладом використання сучасних технологій у політичних процесах". 

c11658d3-f600-48c3-b1cc-524beee63e22.jpg

Фото: Скріншот із додатку

Зараз застосунок доступний у 13 містах України: в Одесі, Львові, Харкові, Дніпрі, Києві, Маріуполі, Миколаєві, Івано-Франківську, Вінниці, Запоріжжі, Луцьку, Тернополі та Кривому Розі. Водночас в громадській організації працюють над тим, щоб розширити список міст. 

Додаток безкоштовно працює як для Android, так і для IOS.

Нагадаємо, у цифрових паспортах в українському електронному сервісі державних послуг "Дія" відображатиметься актуальне місце проживання громадянина, а також електронне свідоцтво про народження дитини. 23 вересня Кабінет Міністрів схвалив постанову, згідно з якою впроваджується цифрове свідоцтво про народження дітей віком до 14 років.


Вийти в ефір