Останні новини

В Україні можуть повернути військовий трибунал: що це означає

Військові зазначають, що цивільні судді не мають достатньо повноважень і знань, щоб вирішувати військові справи

Військові зазначають, що цивільні судді не мають достатньо повноважень і знань, щоб вирішувати військові справи. На цьому грунтують свої аргументи й захист обвинувачуваних. Водночас, в особовому складі ЗСУ через вироки учасникам бойових дій починається деморалізація особового складу. Таку думку висловив голова комітету Верховної Ради з питань національної оборони, безпеки і розвідки Олександр Завітневич.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на видання РБК-Україна.

За словами Завітневича, особливо деякі рішення деморалізують офіцерів. За його словами, за роки війни загинуло багато військовослужбовців, у всіх них були командири, які приймали певні рішення, найчастіше швидкі.

"Я переконаний, що прямого умислу на вчинення злочину командири не мали", - зазначив Завітневич.

Він повідомив, що зараз йде підготовка до створення військової поліції, яка повинна підвищити рівень дисципліни в армії. Також питання військових судів все ще залишається відкритим.

"Ми у співпраці з Комітетом з питань правової політики будемо більш детально його вивчати та вдосконалювати наше законодавство", - уточнив Завітневич.

Нагадаємо, в мережі розповіли зворушливу історію українського військового, який пролежав під танком та дожив до народження сина. Різдвяний вечір дійсно здатен творити дива. Так, в українського військового Олександра Зозуляка 6 січня народився син. Історія старшого лейтенанта ЗСУ знала мало світлих плям: у 2015 році через наїзд ворожого танка він отримав численні травми. Втративши ліву руку, Зозуляк брав участь у сіднейських Іграх Нескорених. 

Вийти в ефір
26.01