Останні новини

В Україні дозволили бути донорами крові членам ЛГБТ-спільноти

Відповідний наказ видали МОЗ.

З переліку заборонених для донорства в Україні критеріїв прибрали гомосексуальні стосунки. Раніше вони прирівнювались до форм ризикованої поведінки.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на ZMINA.

Читайте також: "Агресія проти ЛГБТ виникає через страх і брак знань" - психолог

Як повідомив експерт Правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” Андрій Кравчук, тепер словосполучення “гомосексуальні стосунки” відсутнє в переліку критеріїв для відсторонення від донорства.

Однак у законі тепер фігурує формулювання “особи з ризикованою сексуальною поведінкою, яка може призвести до захворювання серйозними інфекційними хворобами, що можуть передаватися через кров”. 

Правозахисники неодноразово наголошували, що заборона для ЛГБТ-людей бути донорами крові дискримінує членів ЛГБТ-спільноти.

"Перед здаванням крові потенційний донор заповнює анкету, де його запитують, зокрема, про форми ризикованої поведінки. Перевірити, чи є людина гомосексуальною, неможливо, але вона все одно відповідала б за надання неправдивої інформації", - йдеться в повідомленні.

Текст наказу на офіційному сайті МОЗ поки не опублікували, але з ним можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо:

  • Європейський парламент прийняв резолюцію, згідно якої уся територія Європейського Союзу оголошується  "зоною свободи ЛГБТ+". За відповідне рішення проголосували більшість депутатів.
  • Об‘єднання ЛГБТ-військових створило свій герб, і він тепер буде прикрашати шеврони, футболки та іншу сувенірну продукцію. У айдентиці присутні давні символи, які можна відчитати по-новому.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05