Останні новини

В Україні можна буде викликати додому психіатра: коли та як отримати допомогу

Після завершення гострого перебігу хвороби пацієнт зможе отримати допомогу вдома.

В Україні з липня запрацюють мобільні команди з надання психіатричної допомоги. Бригада виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу за місцем перебування, відповідно до індивідуального плану лікування.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на повідомлення Національної служби здоров'я України.

Пацієнт, який потребує такої допомоги, після завершення гострого перебігу хвороби може отримати допомогу вдома. Мобільна команда виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу за місцем перебування, відповідно до індивідуального плану лікування, складеного у співпраці з пацієнтом.

Отримати таку допомогу можна буде за направленням сімейного лікаря чи педіатра, з якими підписано декларацію. Також підійде направлення лікаря-психіатра чи лікаря-психіатра дитячого.

Зазначається, що до безкоштовним медичних послуг додали: 

  • психіатричний огляд та допомога;
  • індивідуальний план лікування і реабілітації - із залученням самого пацієнта або його законного представника;
  • проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміці;
  • контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.

Читайте також: Психолог розповів, як реагувати на нові виклики у локдаун

Крім того, родичі або представники особи з розладами психіки та поведінки також можуть отримати психологічну підтримку медиків мобільної бригади. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.

До складу мобільної мультидисциплінарної команди мають входити щонайменше 4 особи з переліку: лікар-психіатр або лікар-психіатр дитячий, лікар-психолог або лікар-психотерапевт або психолог, медична сестра, фахівець з соціальної роботи або соціальний працівник.

Новий пакет “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами” почне діяти з 1 липня. За роботу однієї мобільної команди Національна служба здоров’я заплатить медичному закладу 50 535 гривень на місяць.

Особи з розладами психіки чи повендінки, а також люди з епілепсією зможуть отримати необхідні ліки безоплатно або з незначною доплатою. Це стосується лікування таких захворювань, як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), шизофренія, афективні розлади, депресія, невротичні розлади та епілепсія. Старт програми заплановано на 1 вересня 2021 року. Видаватимуть ліки тільки за електронним рецептом.

Нагадаємо:

  • Інформаційний простір переповнений новинами про коронавірус, а карантинні обмеження вщент змінюють наше звичне життя. Хтось втрачає роботу, комусь не вистачає походів по магазинах у вихідні, а хтось просто хоче побачити своїх близьких. Не на всі обставини в світі ми можемо впливати, проте скорегувати своє сприйняття - повністю у нашій силі. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
22.04