Останні новини

В Україні можуть змінити пороговий бал ЗНО-2021: що це означає

Це буде встановлювати відповідна група експертів.

Заступник глави комітету Верховної ради з питань освіти Сергій Колебошин розповів, що цьогоріч на зовнішньому незалежному оцінюванні можуть зиінити пороговий бал. Відповідне рішення має винести група експертів. 

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на сайт "Слуга народу".

Читайте також: ЗНО-2021 - графік іспитів, коли стануть відомі результати та особливості проведення тестування

"Пороговий бал може бути різним, але яким саме - встановлює відповідна група експертів, які тестують завдання ЗНО. Експерти, які встановлюють пороговий бал, беруть до уваги й той факт, що навчальний рік відбувався у незвичному режимі, діти відвідували школи епізодично", - пояснив Колебошин.

Він наголосив, що завдання кожного року переглядають, змінюють та додають нові з тих розділів, яких давно не було. Зокрема, експерти "гармонізують" тест, через що може змінюватися його складність. За його словами, цьогоріч пороговий бал з деяких предметів може бути нижчим аналогічного за попередні роки. 

Окрім цього, парламентар зазначив, що у випадку, якщо випускник пропустив основну сесію ЗНО з поважної причини (наприклад через підвищену температуру), то він має право звернутися до Центру оцінювання якості освіти з відповідною заявою.

"Для того, щоб зареєструватися на додаткову сесію, потрібно зазначити причину відсутності та довідку, яка підтвердить, що ви дійсно були тоді хворі. Така можливість буде і в дітей з окупованих територій, адже ми розуміємо можливі проблеми з перетином кордону", - підкреслив замглави освітнього комітету.

Нагадаємо:

  • В Українському центрі оцінювання якості освіти назвали дати проведення додаткової сесії Зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Додаткові дні тестування триватимуть до середини липня.
  • Складання одинадцятикласниками зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з 21 травня. У цей день випускники складатимуть перший іспит з хімії. Цьогоріч під час складання зовнішнього незалежного оцінювання випускниками 11-х класів обов'язковою умовою буде температурний скринінг та захисні маски.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05