Останні новини

В Україні найближчим часом з'являться електронні лікарняні: в чому їхня перевага

Зазначається, що така послуга мінімізує корупційні ризики та полегшить життя і лікарям, і пацієнтам.

Міністерство цифрової трансформації разом із Міністерством охорони здоров'я зможуть найближчим часом запустити електронні лікарняні в Україні. Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Мінцифри.

Читайте також: Шмигаль заявив, що режим "paper less" запровадять до кінця 2021

У пресслужбі відомства пишуть, що послуга е-лікарняні мінімізує корупційні ризики, полегшує життя і лікарям, і пацієнтам. Також медики зможуть формувати медичні висновки онлайн - через електронну систему охорони здоров'я. 

Зазначається, що листок непрацездатності - найпоширеніша довідка в Україні, яку часто підробляють за домовленістю. Щорічно держава фінансує понад 6 млн лікарняних на загальну суму більше 18 млрд грн. А запуск е-лікарняних матиме значний антикорупційний ефект.

"Це дуже важливо під час пандемії, зважаючи на завантаженість медпрацівників",- йдеться у дописі.

Нагадаємо:

  • 29 березня повідомлялось, що найближчим часом в Україні з'явиться електронний лікарняний. Проте звичний паперовий працюватиме паралельно. 
  • Верховна Рада України прирівняла цифрові паспорти у смартфоні до звичайних паперових документів. Відповідний законопроєкт підтримали 302 народні депутати. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04