Останні новини

В Україні планують збільшити виплати чорнобильцям: яку пенсію обіцяють

Грошові виплати підніматимуть залежно від категорії.

Наразі до Верховної Ради внесено 11 проєктів законів, які мають покращити соціальне забезпечення постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС. В цей четвер, 29 квітня, парламент може прийняти законопроєкт № 4555, який дозволить підвищити пенсії чорнобильцям до 16 тисяч гривень.

Про це розповів голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко, повідомляє Kyiv Live з посиланням на РБК-Україна.

Читайте також: Як працює накопичувальна пенсійна система

На сьогодні в Україні 2353 особи, які належать до першої групи інвалідності. Вони отримують в середньому пенсію в розмірі 12 270 грн. Після ухвалення законопроекту пенсія зросте до 16 080 грн. Осіб, які перебувають на обліку другої групи інвалідності, нараховується 35 347 осіб. Замість 10 967 грн, які вони мають сьогодні, отримають 12 987 грн. Третя група з інвалідності (16 074 осіб) - їхня пенсія зросте з 8129 грн до 8917 грн.

"Ми як нащадки тих, хто ліквідував аварію, беремо на себе відшкодування шкоди життю та здоров’ю людей. Це і променева хвороба, онкологічні хвороби, лейкемія, спадкові хвороби та інші - катаракта, зниження імунітету серед тих, хто проживав чи був відселений з території", - сказала голова комітету з питань голова комітету Верховної ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
16.05