Останні новини

В Україні подорожчали овочі та м’ясо. Скільки тепер коштує приготувати борщ?

На третину подорожчали усі необхідні овочі

З початку 2021 року в Україні суттєво зросли ціни на різні категорії продуктів. Зокрема, на третину виросли в ціні овочі, навіть ті, які були вирощені минулого сезону. Так, подорожчала і найпопулярніша серед українська страва - борщ.

Kyiv Live підрахував, скільки тепер коштує продуктовий кошик з набором для борщу.

борщ.jpg

Фото з відкритих джерел

Читайте також: У Броварах жінка підпалила готель з постояльцями через сварку з адміністратором 

Основні інгредієнти для страви, овочі, подорожчали на третину. Тепер за кілограм капусти та цибулі доведеться віддати в середньому по 10 гривень. Кілограм моркви, картоплі та буряка коштує 15 гривень.

Якщо ви полюбляєте квасолю, то кілограм бобових обійдуться вашій кишені ще у 65 гривень.

Економісти пояснюють, що різке зростання цін на овочі зумовлене різкими морозами на початку січня. Дійсно, картоплі, моркви та цибулі в нашій країні вирощують багато, але вони погано зберігаються. Тому з погіршенням умов зберігання зростає й ціна на них.

Якщо ж ви полюбляєте борщ ситніший, ніж пісний, - з м’ясом, будьте готові, що курятина подорожчала в середньому на 3-4 гривні, а вартість свинини поки залишилась на минулих значеннях

Економіст Олександр Охріменко пояснює, що ціна на м’ясо формується та залежить від ціни на корма для тварин. А з початку 2021 року комбікорма для птахів зросли в ціні на 17%.

Відтак, якщо в середньому порахувати суму цін кожного кілограму інгредієнтів, вартість борщу складе 180-200 гривень. З такої кількості продуктів страви вистачить на дві середньостатистичні родини.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZxwK2B-GBrE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03