Останні новини

В Україні у 2021-му зростуть ціни на майже усі продукти: чому

Два роки поспіль у світі спостерігався неврожай цукрового буряка

У 2021-му в Україні подорожчають усі харчові продукти на рівень інфляції. Натомість соняшникова олія, хлібобулочні вироби та цукор здорожчають на 15% від вартості на початку року.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на UBR.

Читайте також: Вартість Bitcoin зросла на 7%продукти.jpg

В Україні подорожчає частина продуктів. Фото з відкритих джерел

Директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко розповів, що курячі яйця, котрі у січні виросли у ціні на 18%, до 32,3 гривень за десяток, навпаки - здешевшають навесні. Яйця будуть єдиним продуктом, що впаде у ціні. 

"Тенденція останніх трьох років – основна група товарів продуктів харчування дорожчає на рівень інфляції, а сезонний фактор, попит та інше на ціну не впливають", – розповідає Дорошенко. Також він зазначив, що у Європі продукти харчування дешевші, ніж в Україні.

За прогнозом НБУ, у 2021 році, інфляція прискориться до 7%, проте Дорошенко запевняє, що це "нереалістичний показник" і, найімовірніше, інфляція сягне 9%. Низка товарів дорожчатиме на більший відсоток.

"Два роки поспіль неврожай цукрового буряка, причому позаминулого року не тільки в Україні, але й у світі. Унаслідок цього запасів цукру було мало за вагою, а той, що залишався, – дуже поганої якості. Споживач не готовий його купувати, на що скаржаться ритейлери. Уже в жовтні, правда, ціна на цукор може стабілізуватися, однак середньорічне зростання буде високим – може, навіть до 15%", – підкреслив Дорошенко.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04