Останні новини

В Україні вакцинувалися лише 20% медиків: чому лікарі відмовляються від щеплення

МОЗ планує впродовж 2021 року вакцинувати понад 60% дорослого населення України.

В Україні вакциновано лише 20% лікарів, які працюють на передовій боротьби з коронавірусом. 

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live повідомила заступник міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак.

Читайте також: Ляшко розповів, коли почнеться вакцинація китайським препаратом CoronaVac

"Нам потрібно активізувати вакцинацію. Ми свідомо йшли на такі етапи вакцинації за погодженням з міжнародними організаціями. За тими етапами, коли в першу чергу вакцинуються лікарі у ковідних стаціонарах, тоді просто стаціонарах. Сьогодні у нас провакциновано лише 21% медичних працівників від усіх тих, хто працює в ковідних стаціонарах. Це дуже мало. Але не помахає пальчиком міністерство на доктора, який не хоче вакцинуватися з йому відомих міркувань", — зазначила Ірина Микичак.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/v5u8kmp3L0M" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

За її словами, є частина лікарів з великим досвідом й скептичним ставленням до вакцинації.Інша частина — перехворіла на коронавірус й ще має короткий термін після хвороби. Саме тому вони відклали вакцинацію з тим, аби дати можливість тим, хто ще не хворів.

Микичак зазначила, що поступово в Україну доїжджають вакцини. Україна з оптимізмом чекає поставки в рамках програми COVAX і найближчим часом буде розгорнута повномасштабна вакцинація для усіх бажаючих. 

Нагадаємо:

  • Україна отримає додаткові мільйон доз вакцини Pfizer за програмою розподілу COVAX. Відповідне підтвердження отримало Міністерство охорони здоров'я від глобальної ініціативи 30 березня.
  • Канада з 29 березня призупинила використання вакцини проти коронавірусу виробництва компанії Oxford-AstraZeneca для людей віком до 55 років. Причиною такого рішення стало повідомлення про вірогідність виникнення тромбів, переважно у молодих жінок.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Вийти в ефір
11.04