Останні новини

В Україні відбулися довибори в Раду: як "Слуга народу" бореться із "За Майбутнє"

На чекаючи на завершення підрахунків голосів та офіційної заяви ЦВК, політичні партії "Слуга народу" і "за майбутнє" заявили про перемогу своїх кандидатів.

В Україні 28 березня відбулись проміжні вибори народних депутатів в одномандатних виборчих округах №50 (Донецька область) і №87 (Івано-Франківська область). Участь у проміжних виборах до Верховної Ради взяли 32 кандидати. Проте більшість виборців  у цих округах проігнорували довибори.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на дані Центральної виборчої комісіі.

Більшість виборців не скористалися правом голосу на довиборах до Верховної Ради 28 березня.Станом на 20:00, явка в 50-му окрузі склала 20,99%, а в 87-му - 35,05%.

У ЦВК відзначили істотне зниження електоральної активності в порівнянні з позачерговими парламентськими виборами, що відбулися 21 липня 2019 року. Тоді на дільниці в 50-му окрузі прийшли 44,72%, а в 87-му - 43,96% виборців.

Результати виборів мають оголосити не пізніше 12 квітня.

Хто балотувався

В окрузі № 50 в Донецькій області балотувалися: Вікторія Шилова, Іштван Добша, Людмила Дорошенко, Олександр Груздєв, Сергій Звагольський, Валентин Рибін (адвокат експрезидента Віктора Януковича), Андрій Бондаренко, Юлія Гакова, Надія Масло, Лариса Ревва, Андрій Масенець, Антон Рівненський, Андрій Аксьонов (голова Добропільскої ОТГ), Богдан Мироненко, Олександр Тамбулатов, Юрій Третяк, Микола Головко та фігурантка справи про вбивство Павла Шермета, дитяча кардіохірург Юлія Кузьменко.

Генеральний продюсер підсанкційного телеканалу "112 Україна" Артем Марчевський знявся з виборів через хворобу батьків.

У окрузі № 87 в Івано-Франківській області балотуються: Михайло Ноняк, Олександр Леонідович Шевченко, Руслан Зозуля, Руслан Кошулинський, Юрій Юрченко, Юрій Голіней, Йосип Резеш, Руслан Дереворіз, Марія Жолоб, Іван Макар, Сергій Сивачук, Олександр Петрович Шевченко, Василь Вірастюк.

Волонтерка Маруся Звіробій-Біленька, яка висувалась від "Європейської Солідарності", зняла свою кандидатуру на користь "свободівця" Руслана Кошулинського.

Партії заявили про перемогу своїх кандидатів

На чекаючи на завершення підрахунків голосів та офіційної заяви ЦВК, політичні партії "Слуга народу" і "за майбутнє" заявили про перемогу своїх кандидатів - Василя Вірастюка та Олександра Шевченко. Обидві партії посилаються на результати паралельного підрахунку голосів.

"Наш штаб завершив паралельний підрахунок голосів. Згідно з даними зі 117 дільниць, Василь Вірастюк здобув перемогу. Тепер головне завдання - захистити наш результат!", - заявили в "Слузі народу" в ніч на понеділок, 29 березня.

Партія "За майбутнє" не лише оголосила Шевченка переможцем, а й оприлюднила результати власного підрахунку голосів: 15 798 голосів за Шевченка, 15 606 за Вірастюка і 14 484 за "свободівця" Руслана Кошулинського. У партії підкреслили, що їхні представники в комісіях опрацювали дані всіх протоколів із мокрими печатками.

ВО "Свобода" заяв ще не робила. Однак мер Івано-Франківська, "свободівець" Руслан Марцінків опублікував результати паралельного підрахунку голосів, що підтверджують перемогу Шевченка, але дещо відрізняються від даних партії "За майбутнє": 15 709 голосів за Шевченка, 15 542 за Вірастюка та 14 453 за Кошулинського.

Водночас партія "Європейська Солідарність", яка на цих виборах підтримала Кошулинського, вказала на необхідність єднання всіх патріотичних сил і закликала боротися за чесний підрахунок голосів.

Попередні результати

За даними група Рейтинг станом на 18-00 на довиборах в Раду по 87-му округу в Івано-Франківській області лідирує співвласник Буковеля, кандидат від партії "За майбутнє" Олександр Шевченко (32,4%). Він нього не набагато відстає "свободівець" Руслан Кошулинський (31,6%). "Слуга народу" Вірастюк на третьому місці з 29,4%.

У той же час за даними видання Страна по 87-му округу на довиборах в Раду за підрахунками 100% бюлетенів, перемагає Олександр Шевченко (За майбутнє).

За інформацією видання результати наступні:

1. Шевченко 15798 (30,89%)

2. Вірастюк 15606 (30,52%)

3. Кошулинський 14484 (28,32%).

Зазначається, що за даними паралельного підрахунку, 600 голосів забрали у Олександра Шевченко його однофамільці-клони, яких ЦВК допустила на вибори.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04