Останні новини

В Україні використовуватимуть технічний кисень для COVID-хворих

Через суттєве збільшення госпіталізацій в Україні незабаром може виникнути проблема нестачі ліжок із киснем для хворих на коронавірус.

Кабмін дав дозвіл на використання технічного кисню для підтримки пацієнтів з коронавірусом за умови відповідності його показників медичному. Таке рішення ухвалили через істотне збільшення в Україні госпіталізації хворих на COVID-19.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова у Facebook-акаунті МОЗ.

Читайте також: Майже 20 тисяч нових COVID-хворих в Україні 9 квітня

"Кабінет Міністрів України ухвалив розроблену МОЗ постанову, яка передбачає застосування технічного кисню для кисневої підтримки пацієнтів із COVID-19, якщо він повністю відповідає показникам якості кисню медичного. Рішення продиктоване метою збереження життя громадян, адже киснева терапія є одним з обов’язкових заходів у лікуванні пацієнтів із коронавірусною хворобою", - заявив Степанов.

Степанов додав, що сьогодні спостерігається збільшення госпіталізацій хворих на COVID-19, а отже скоро в регіонах України можуть виникнути проблеми із забезпеченням ліжок киснем. Він розповів, що уряд, не чекаючи колапсу, йде на вимушену міру та готовий тимчасово використовувати технічний кисень, якщо він, за лабораторним підтвердженням, відповідатиме критеріям медичного.

Міністр також наголосив, що основні показники кисню технічного мають відповідати специфікації та методиці контролю основним показникам кисню медичного. Це має бути підтверджено відповідним сертифікатом (протоколом) аналізу, виданим акредитованою лабораторією з контролю якості.

Відомо, що закуповувати та постачати технічний кисень до лікарень можна буде лише після медичних досліджень, які засвідчать, що він повністю відповідає усім критеріям кисню медичного. Згідно з постановою, постачатимуть технічний кисень до лікувально-профілактичних закладів ліцензіати з гуртової торгівлі медичними газами. Інформування Держлікслужби про отримувачів, обсяги та якість доставленого кисню також покладене на ліцензіата.

"У такий спосіб ми забезпечимо належний контроль якості технічного кисню, який поставляють до закладів охорони здоров’я, а також зможемо залучити ті підприємства, які не мають ліцензій на виробництво медичного кисню, до логістичного ланцюга щодо забезпечення наших громадян кисневою терапією. Таким шляхом йшли європейські країни", - пояснив очільник МОЗ.

Нагадаємо:

  • За кілька місяців 2021 року смертність від коронавірусу вже досягла показника за весь 2020 рік. Порівняно з піком минулої хвилі епідемії кількість летальних випадків зросла на 70 %. За різними оцінками, до літа загальні втрати становитимуть до 75 тис. осіб.
  • За прогнозом НАН нинішня хвиля епідемії в Україні виходить на плато третьої хвилі COVID-19. Темпи поширення хвороби знижуються вже два тижні поспіль, ситуація з коронавірусом стабілізується в цілому.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
22.04