Останні новини

В Україні хочуть провести нову пенсійну реформу: що зміниться

Кабмін планує її реалізувати до кінця 2021 року.

Кабінет Міністрів України планує запустити другу, накопичувальну, ланку пенсійної системи. Вона працюватиме таким чином, що працівники не лише “скидатимуться” на виплати пенсіонерам, а й відкладатимуть гроші собі.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на матеріал “Економічної правди”.

Читайте також: Як працює накопичувальна пенсійна система?

На початку квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв ввести таку систему до кінця 2021 року. Раніше у травні 2020 року він обіцяв запуск у січні 2021 року.

Єдиного бачення, як вводити новий рівень пенсійної реформи, немає. Влада пропонує економити 2 % від нинішнього ЄСВ і 2 % – від податку на доходи фізосіб. Наразі роботодавець платить мінімум 1 430 грн (22 % ЄСВ на мінімальну зарплату), а з працівника вираховують 18 % ПДФО.

Однак інший варіант внесли на розгляд парламенту нардепи зі "Слуги народу". Пропонується, щоб на накопичення витрачалося не менше 3 % від поточної зарплати: 2 % буде платити роботодавець і 1 % – працівник, який може платити і більше.

Проте в результаті, і обов'язкові, і добровільні накопичення обмежені сталістю економіки, довірою до державних інституцій і розвитком ринку цінних паперів в Україні.

Нагадаємо:

  • Українці зможуть отримувати пенсії розміром від 10 тисяч гривень, але для цього їх “біла” зарплата має бути більш ніж в 2 рази вище середньої. Також потрібно мати повний трудовий стаж.
  • В Україні зросла кількість пенсіонерів. У 2020 році Пенсійний фонд забезпечив виплати 11,1 млн громадян, з яких 2,7 млн ​​- працюють. Також призначили 351,4 тис. нових пенсій. Загалом пенсія минулого року зросла на 24,53 грн або на 13,8 %: з 3 082,98 грн на 1 січня 2020 року до 3 507,51 грн на 1 січня 2021-го.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05