Останні новини

В Україну може потрапити третій штам коронавірусу: чим він небезпечний

Спад третьої хвилі - не привід розслаблятися, вважає глава МОЗ.

В Україні вже зафіксували британський та південноафриканський штам коронавірусу. Однак, незважаючи на спад третьої хвилі, в країну може потрапити третій штам з подвійною мутацією.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова в ефірі "Україна 24".

Читайте також: У Києві розпочалося щеплення вакциною Pfizer: скільки доз отримала столиця

"Ми пройшли пік захворюваності – це третя хвиля, я вважаю, що ми пройшли і далі будемо йти на зниження кількості недужих. Але це в жодному разі не означає, що нам треба розслаблятися. Ще раз підкреслю: дуже важливо, щоб ми дотримувалися правил, до того ж, в умовах тих мутацій, які супроводжують цей вірус. У нас є вже і британський, і південноафриканський штам, і ми це побачили за тяжкістю захворювання. Зараз зафіксована ще одна мутація, так звана – подвійна мутація у Великій Британії, Індії, Гонконзі", - сказав міністр.

Чим небезпечний новий штам?

Мутація E484Q, яка подібна до мутації E484K, виявленої на бразильському та південноафриканському варіантах, може змінити частини білка сполучення коронавірусу.

Сам цей білок вірус використовує для контакту з клітинами людини.

Мутація L452R ще більше підвищує здатність білка контактувати з клітинами людини, тим самим збільшуючи заразність вірусу.

Дослідження також припускає, що ця мутація може допомогти вірусу уникнути нейтралізуючих антитіл, які виробляє вакцина.

Нагадаємо:

  • В Україні у 2021 році більш ніж на третину зросла смертність від коронавірусу. Зараз показник летальності становить - 2,4%.Таку заяву зробив генеральний директор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Роман Родина.
  • За минулу добу, 18 квітня, в Україні шпиталізували 2 387 людей із коронавірусом. Найгірша ситуація із заповненістю ліжок усіх типів спостерігається у Хмельницькій області – 76,23 %.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є! 

Вийти в ефір
09.05