Останні новини

В уряді хочуть збільшити податки для сільгоспвиробників: кого торкнеться нововведення

Ставку можуть пдвищити вдвічі.

Кабінет Міністрів розглядає законопроєкт, яким хочуть вдвічі збільшити ставку єдиного податку для платників четвертої групи - сільгоспвиробників. Підвищення податку потенційно стосуватиметься тих, хто працює на землях закритого грунту (в теплиця) та земельного водного фонду.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Економічну правду.

Читайте також: Податки 2021: нові ставки для ФОПів, де та як правильно сплачувати

Відповідно, фермери платитимуть вдвічі більше, також пропорційно збільшенню зростуть і надходження в місцеві бюджети. На думку авторів, це дозволить акумулювати 5,3 млрд грн.

“Сьогодні для четвертої групи об'єкт оподаткування – земельні площі, база оподаткування – нормативна грошова оцінка землі з урахуванням коефіцієнта індексації. Розмір ставки з 1 га землі залежить від категорії та розташування земель”, - йдеться в статті.

Крім цього, пропонується скасувати мораторій на індексацію нормативної грошової оцінки земель, від якої залежить розмір податків сільгоспвиробників та орендна плата за користування землею. 

Завдяки цьому в уряді розраховують додатково отримати ще 3,4 млрд грн.

Нагадаємо:

  • Аграрії, які розвивають невеликі сімейні ферми, зможуть отримати субсидію в сумі 5 тисяч гривень на гектар. Однак загальна сума не перевищуватиме 100 тисяч гривень на одне господарство.
  • Держава виплатить по 8 тис. гривень ФОПам та найманим працівникам тих бізнесів, які підпали під обмеження червоних зон. Інші виплати підприємцям мають забезпечити місцеві бюджети.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05