Останні новини

В Євросоюзі домовилися про запровадження COVID-паспортів, - Reuters

Введення сертифікатів вакцинації стане кроком до відновлення туризму.

14 квітня країни Європейського Союзу офіційно домовились про запровадження сертифікатів вакцинації для подорожей. COVID-паспорти можуть запустити вже влітку 2021.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Reuters.

Читайте також: Шмигаль розповів, чи введуть жорсткий локдаун в Україні

Паспорт вакцинації буде доказом того, що людина отримала щеплення проти коронавірусу або має свіжий негативний тест, чи вилікувалася та може подорожувати в межах країн ЄС.

Джерела видання повідомляють, що 27 країн-членів ЄС взяли на себе зобов'язання підготуватись до запуску COVID-паспортів до літа 2021 року. Про це йдеться в документі, схваленому представниками країн.


Угода держав-членів ЄС включає положення проти дискримінації щодо тих, хто не може або не бажає вакцинуватися. Тому замість вакцинації таким людям можна буде робити тести на коронавірус.

Хоча держави-члени хочуть визнавати тільки схвалені у ЄС вакцини, деякі країни можуть також видавати сертифікати, що включають російську вакцину Sputnik або китайську вакцину Sinovac, які дозволені лише на їхній території.

Інші країни Європейського союзу самостійно вирішуватимуть, чи приймати сертифікат з вакциною, яка не схвалена регуляторними органами блока.

Нагадаємо:

  • Першу партію американсько-німецької вакцини Pfizer, перші 117 тисяч доз якої повинні прибути в Україну незабаром, використають для людей похилого віку, що перебувають у спеціалізованих інтернатах та їхніх доглядачів.
  • Ситуація з поширенням коронавірусу в Україні стабілізувалась і епідемія врешті-решт пішла на спад. У МОЗ також зазначили, що в Україні вже минув пік третьої хвилі пандемії.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
09.05