Останні новини

Варто чи ні? Стало відомо, скільки коштували районні ялинки в Києві

Жодної гривні не витратив лише Солом'янський район

До Нового року у столиці, крім головної ялинки країни на Софійській площі та міської біля Арки дружби народів, власну ялинку ставили у кожному районі. Не витрачати кошти на нові новорічні прикраси вирішив лише Солом’янський район.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на проект моніторингу держзакупівель DoZorro.

Загальний кошторис витрат районних бюджетів на ялинки та новорiчнi локації становив 1,611 млн грн.

ціна ялинок.png

Джерело: DoZorro

У Дарницькому районі встановили аж 3 ялинки: біля РДА, будинку культури на вулиці Заслонова та в Парку воїнів-інтернаціоналістів. На них витратили 326 тис. грн.

В Оболонському районі на новорічні локації витратили 360 тис грн. Святкове освітлення ялинки та території навколо неї коштувало 130 тис. грн. Ще 197 тисяч віддали за монтаж і демонтаж прикрас, ялинки та утилізацію новорічного дерева.

Також в бюджет були закладені кошти на прикрашання святковими ліхтариками парку Наталка.

У Дніпровському районі зелена “красуня” розташовувалась в парку Перемоги. Вона коштувала 199,9 тис грн.

Ялинку в Голосіївському районі за ці 114 тисяч облаштували в парку імені Рильського. Витрачено небагато, у порівнянні з іншими районами, оскільки тут розташувалися загальновідомі новорічні локації Зимова країна – на ВДНГ, та Roshen Winter Village на Деміївській площі.

У Шевченківському районі витратили лише 92 тисячі на гілки штучної хвої. Ще у 2017 році район купив штучну новорічну стовбурову ялинку за 199,9 тис. грн, яка, схоже, і зараз прикрашає центральний парк.

У Святошинському районі на свята витратили 264 тисячі гривень. оформлення декорацій, спецефектів, влаштування фотозони, а також проведення свята відкриття районної ялинки у парку Совський коштувало 66 тисяч. Засвічення ялинки, її монтаж та демонтаж обійшлися ще в 198 тис. грн. У цю суму входить також монтаж/демонтаж штучної ялинки та ілюмінації.

Проте, ще додатково витратили 163 тис. грн на виставку дитячих робіт в Центрі адмінпослуг і святкову ілюмінацію фасаду будівлі райдержадміністрації.

За 2020 рік Солом’янський район не провів жодної новорічної закупівлі. Востаннє тендери на свята проводилися у 2017 році. Цього року район хотів організувати Свято Миколая, проте через карантин тендер скасували.

Деснянський район провів низку дрібних закупівель, серед яких монтаж конструкції головної ялинки району біля кінотеатру Флоренція, ремонт огорожі навколо ялинки; прикрашання ялинки іграшками та гірляндами, придбання самих іграшок та декорування новорічної локації і проведення святкових заходів. Також тут влаштували резиденцію Святого Миколая за 25 тис. грн. Загалом на новий рік “спустили” 212 тисяч гривень.

Головна ялинка Печерська — у Центральному парку культури і відпочинку біля Арки Дружби народів, а Подолу — на Контрактовій. Цьогоріч вони увійшли в загальноміську новорічну локацію Новорічний маршрут 2021 разом з ялинкою на Софійській. Їхнє встановлення та ілюмінація входили в закупівлі управління культури КМДА. Печерський район додатково придбав електричні гірлянди на 43 тис. грн.

Головна ялинка на Софійській площі – 2,5 млн грн з бюджету міста Києва.

Що входить у цю суму:

– монтаж металевих конструкцій – 588 тис. грн;

– артоб’єкт Арка на Софійській – 504 тис. грн;

– монтаж та підключення світлових інсталяцій на об’єкті Ялинка і Арка на Софійській – 167 тис. грн;

– технічне забезпечення церемонії відкриття – 102 тис. грн;

– арка, декорування, прикраси на Контрактовій – 323 тис. грн;

– артоб’єкт Ялинка, арки, прикраси на Арці Дружби народів – 605 тис. грн;

– “Зоряне небо” на велосипедно-пішохідному мосту, освітлення та ілюмінація поручнів – разом 127 тис. грн.

Нагадаємо, скандальна новорічна прикраса головної ялинки, за яку з держбюджету заплатили 75 тисяч гривень, тепер красується біля Київської Школи Економіки Тимофія Милованова. Капелюх не встиг покрасуватися на ялинці і кількох днів, як кияни назвали його чаклунським і вимагали прибрати. Після того на верхівку встановили традиційну зірку, а капелюх переїхав на площу у вигляді фотозони.

Вийти в ефір
25.01