Останні новини

Вчені назвали топ-5 найпоширеніших міфів про ожиріння

Ожиріння не завжди є причиною малорухливого способу життя

Ожиріння завжди було досить поширеним захворюванням, почавши набирати ще більших обертів під час пандемії. Разом з тим в інтернеті почала з'являтися різна інформація щодо того, як боротися з цією проблемою. Але чи можна їй довіряти?

З'ясувати це вирішив Kyiv Live та опублікував топ-5 найпоширеніших міфів щодо цього захворювання.

Читайте також: Топ-5 способів позбутися головного болю без таблеток

1.) Для зниження ваги необхідно менше їсти та більше рухатися.

Так, підвищення фізичної активності та підрахунок калорій має певний сенс. Але не слід забувати, що є й інші фактори, які впливають на масу тіла. Недолік сну, психологічний стрес, хронічна біль, прийом певних ліків - все це може викликати ожиріння. Тож передивіться свої звички.

2.) Ожиріння викликає діабет.

Ожиріння є фактором ризику розвитку діабету 2 типу, але це ще не значить, що ви на нього захворієте. Ожиріння також є фактором ризику гестаційного діабету, який виникає під час вагітності.

3.) Якщо ваші родичі страждають ожирінням, у вас теж обов'язково буде зайва вага.

Звичайно генетика грає у нашому житті важливу роль, але це не означає, що усе визначено заздалегідь.

4.) Ожиріння не впливає на здоров'я

Ожиріння не лише збільшує ризик діабету, але й може бути причиною високого кров'яного тиску, серцево-судинних захворювань, остеоартриту та деяких психічних захворювань. Навіть невелика втрата ваги може принести користь здоров'ю.

5.) Малорухливий спосіб життя є головним чинником захворювання.

Ожиріння - це щось більше, ніж бездіяльність. В одному дослідженні 2011 року використовувалися акселерометри для вимірювання рівня активності 2832 дорослих у віці 20-79 років. Їх кількість кроків зменшувалася зі збільшенням ваги, але відмінності не були настільки значними, як можна було б припустити, особливо для жінок. Це підтвердило, що фізична активність не важлива для хорошого здоров'я, але все йде складніше.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04