Останні новини

Вчені розповіли про наслідки аварії на ЧАЕС для дітей

Науковці провели повногеномне секвенування 130 дітей ліквідаторів, народжених у період з 1987 по 2002 роки, та їх батьків, які зазнали впливу радіації.

Українські вчені разом з іноземними провели перше масштабне дослідження на предмет виявлення мутацій у дітей ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

Про результати дослідження повідомляє Kyiv Live з посиланням на журнал "Science".

Читайте також: Kyiv Live покаже власний документальний проєкт "Чорнобиль: повернення додому"

Відтак, фахівці провели повногеномне секвенування 130 дітей ліквідаторів, народжених у період з 1987 по 2002 роки, та їх батьків, які зазнали впливу радіації. В результаті, у дітей не виявили додаткових пошкоджень або мутацій.

Також науковці заявили, що наразі відсутні докази суттєвого впливу радіаційного опромінення через аварію на ЧАЕС на зародкові лінії у людей, що свідчить про мінімальний вплив на здоров'я наступних поколінь.

Дослідники розповіли, що майже всі успадковані генетичні варіації присутні в ДНК зародкової лінії принаймні одного батька. Однак невелика кількість переданих варіантів унікальні - вони виникли через випадкові мутації в гаметах (сперматозоїдах та ооцитах) і відомі як мутації de novo (DNM).

"DNM є критичними будівельними блоками еволюції та єдиним класом геномних варіацій, який не зазнав великої еволюційної очисної селекції (очищення від шкідливих, але нелетальних варіантів), що робить DNM унікальною формою успадкованої варіації, відмінною від генетичної варіації досліджуваної при картуванні", - йдеться в результатах дослідження.

Нагадаємо:

  • Британський актор Пол Ріттер, який блискавично зіграв роль Анатолія Дятлова у серіалі "Чорнобиль", помер 5-го квітня на 56-му році життя у своєму будинку в оточенні дружини та синів.
  • На території Чорнобильського заповідника помітили карликового орла, який внесений до Червоної книги України. Такий птах, навряд чи, живе у зоні відчуження, тому фахівці вважають, що орел бродячий.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05