Останні новини

Вчені відкрили новий механізм зараження коронавірусу

Вчені з'ясували, що ключовий елемент вірусу, так званий білок-шип, який контактує з клітиною перед зараженням, має рухому структуру та захисний шар речовин, що не пропускають антитіла до вірусу. Таким чином, вакцина, що зможе нейтралізувати ці захисні речовини, буде проривом у лікуванні COVID-19.

Відповідну роботу опублікували у виданні phys.org.

Медики з Європейської лабораторії молекулярної біології (EMBL) в Гейдельберзі, Інституту біофізики Макса Планка, Інституту Пауля Ерліха і Франкфуртського університету Гете проаналізували білок-шип, що сприяє проникненню патогена вірусу в організм людини. Вони зробили 26 кріотомограм тисячі різних вірусів, що мають 40 таких "шипів" на своїй поверхності.

Кругла верхня частина білка-"шипа", що має зв'язуючу рецептор-область, яказливається з клітиною-мішенню кріпиться на гнучкій ніжці.Вчені з'ясували: так зване "стебло", що скаладається з "суглобів" - "стегна", "коліна" й "голеностопу" - є рухомим. Вважалося, що він має бути статичним. Ці суглоби - потенційно незахищені місця вірусу, куди може спрямовуватисядія вакцини й попереджувати прикріплення вірусу.

"Як повітряна куля на мотузку,шипи, схоже, рухаються на поверхні вірусу і, таким чином, здатні шукати рецептор для стикування до цільової клітини", - пояснює Джакомін Крінс Локер, керівник групи Інституту Поль-Ерліх . Щоб запобігти зараженню, на ці шипи націлюються антитіла.  Але "суглоби стебла" захищаються гліканами - речовинами, що приховують їх від антитіл.

За словами вчених, препарати, які діятимуть на цей захисний шар, будуть новим кроком у лікуванні коронавірусу.

Нагадаємо, на Київщині станом на ранок 19 серпня було підтверджено вже 4685 випадків коронавірусу. За минулу добу захворювання виявили в 65 осіб, одужали 55 хворих, померла за цей час ще одна людина.

Вийти в ефір