Останні новини

Вчені знайшли залишки першого європейця неподалік Праги

В печері Злати Кун був знайдений череп першої сучасної людини

Неподалік Праги, в печері Злати Кун, був знайдений череп, який, скоріш за все, належав першій сучасній людині. Вік цього черепа складає приблизно 45 тисяч років. Тому на цей час знахідка вважається найстарішою з усіх людських останків.

Про це повідомляє Kyiv Live посилаючись на Science.

Читайте також: Спеціалісти NASA порахували, за скільки днів людина зможе обійти Місяць

Загальновідомо, що у минулому людина розумна, покинувши Африку приблизно 50 тисяч років тому, почала схрещуватися з неандертальцями на Близькому Сході. Наслідком цих подій є те, що всі сучасні люди, окрім корінних африканців, мають у власному геномі 2-3 відсотки від ДНК неандертальців. Ці ділянки неандертальських генів вчені називають сегментами. З часом вони стають все коротше, тому науковці використовують їх для оцінки віку антропологічних знахідок.

Дослідження черепу із Злати Кун, яке базувалося на формі самого черепу, визначило, що мінімальний його вік - 30 тисяч років, але після проведення радіовуглецевого датування результати вказали на те, що знахідка значно молодша.

Який насправді вік черепа стало зрозуміло після передачі його до лабораторії Інститута історії людства ім'я Макса Планка у Германії. Науковці виявили, що знахідка із печери Злати Кун містить стільки ж неандертальської ДНК, як й інші сучасні люди, а от довжина цих сегментів більша навіть ніж в усть-ішимської людини, яка жила 45 000 років тому на території Сибірі.

Череп допоміг вченим отримати найдавніший геном сучасної людини за межами Африки. Власник цього геному є представником популяції, яка була сформована ще до розділу сучасних європейців та азіатів.

"Результати нашого аналізу ДНК показують, що людина із Злати Кун знаходиться ближче по часу до події змішання з неандертальцями”,- каже Кей Прюфер, автор статті.

Аналіз геному черепа також виявив, що це була темношкіра жінка, яка мала темне волосся та карі очі.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04