Від Києва до Харкова за дві години: чи з'явиться в Україні "по-справжньому" швидкісне залізничне сполучення
Для того, щоб відбулось впровадження нових транспортних технологій, необхідно буде передати низку залізничних станцій у розпорядження іноземних інвесторів
Український монополіст з залізничних перевезень має амбітні плани щодо запровадження руху поїздів зі швидкостями до 300 – 350 км/год. Проте грошей у держави на це немає. До того ж, і станції для цього непристосовані.
Таку заяву зробив голова правління АТ Укрзалізниця Володимир Жмак, повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу компанії.
Читайте також: "Розносять коронавірус": у Києві хочуть заборонити годувати голубів біля житлових будинків
За словами Володимира Жмака, запровадити швидкісний рух хочуть у сполученнях Київ – Львів, Київ – Харків, Київ – Одеса. Наразі він обговорюється і є зацікавлені учасники.
"Для цього нам потрібні інвестиції, самі ми цей проєкт не подолаємо, тому потрібен інвестор, який зацікавлений у концесійному підході", – розповів керівник Укрзалізниці.
Для того, щоб відбулось впровадження нових транспортних технологій, необхідно буде передати низку залізничних станцій у розпорядження іноземних інвесторів.
Він також додав, що концесія – це єдиний інструмент, який дозволить залучити міжнародного фінансового гравця для реалізації проєкту швидкісного руху поїздів. І першим кроком має стати концесія вокзалів.
"Наразі ми говоримо про 7 вокзалів, можливо, ще приєднається Львів", – зауважив Володимир Жмак.
В Укрзалізниці передбачають, що концесія залізничних вокзалів дозволить перетворити їх на великі торгові центри, і це вже не будуть просто зали для очікування поїздів.
"Для пасажирів і для Укрзалізниці на вокзалі потрібна колія, зала очікування і два офіси для продажу квитків. Все інше буде торговим центром. Ми хочемо зробити вокзали за європейським зразком, коли до 60% відвідувачів вокзалів не є пасажирами, а приходять туди, як у торговий центр", – резюмував Володимир Жмак.
Нагадаємо, тепер для купівлі квитка на поїзд не треба шукати сайти - можна один раз підписатися на чат-бота в Viber чи Telegram і користуватися всіма благами інтернету. Компанія-перевізник Укрзалізниця запустила таку послугу 12 січня. Щоправда, замовлення доступне поки що тільки для поїздів класу Інтерсіті та Інтерсіті+. За словами представників, потенціал послуги буде поступово збільшуватись, щоб через бота можна було замовити квитки і на інші потяги.