Останні новини

Велике будівництво: гроші на нові в'язниці підуть з продажу старих

Близько ста закладів позбавлення волі виставлені на розпродаж. Це виправні центри, СІЗО та в'язниці. 

Про це розповів на своїй сторінці в Facebook міністр юстиції України Денис Малюська. 

За його словами, продані в'язниці швидше за все "втратять своє цільове призначення. І будуть знищені". 

Продаж буде здійснюватися на відкритих електронних аукціонах через систему "Prozorro-Продажі". Після вивезення звідти засуджених і звільнення персоналу такі в'язниці будуть виставлені на продаж.

Малюська зазначив, що продаж в'язниць не означає, шо засуджених випустять на свободу. Йдеться про розпродаж надлишкового майна, на утримання якого витрачаються кошти. На даний момент передбачено додаткове закриття восьми в'язниць, нині заморожених. Загалом таких об'єктів по всій Україні більше 20, а 8 зараз оптимізуються - в майбутньому вони також будуть виставлені на торги. 

"Ключова цінність цих об'єктів для інвесторів - можливість отримати великі земельні ділянки з вже підведеними інженерними мережами. Що виросте на їх місці - заводи, житлові комплекси, ТРЦ - це вже не до нас, а до майбутніх власників і органів місцевого самоврядування, які стверджують генплани, детальні плани території і видають містобудівні умови і обмеження", - написав міністр. 

Планується замість проданих і знищених в'язниць побудувати нові слідчі ізолятори та інші приміщення позбавлення волі, тобто, за словами міністра, "великий розпродаж в’язниць" переросте у "велике БУДІВНИЦТВО в’язниць". 

Нагадаємо, першим лотом у розпродажу іде Ірпінський виправний центр 132, який знаходиться в Київській області, смт. Коцюбинське. Сам центр не функціонує з 2019.

 

Вийти в ефір