Останні новини

Велика приватизація на старті: які об’єкти передадуть інвесторам першими

Зараз в державній власності понад 3000 підприємств.

Першими на велику приватизацію підуть Об’єднана гірничо-хімічна компанія, завод “Більшовик”, готель “Президент Готель” та 6 державних обленерго. Взагалі на приватизацію повинні віддати близько 1000 підприємств.

Про це розповів голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко, повідомляє Kyiv Live з посиланням на DW.

Читайте також: Скільки за рік заробила родина міністра економіки

Він зазначив, що приватизація "має відбуватися не заради приватизації, основна мета - позбутися нестратегічних непрофільних активів, які у великій кількості залишилися в Україні". Також Сенниченко висловив думку, що Україна - це може остання країна Європи, яка не заверлиша приватизацію. До прикладу в Польщі колись було 8500 державних компаній, а залишилось 55.

“Основна суть - припинити сидіти на яйцях, які не можеш добре доглянути, а, передавши їх інвестору, залучити в ці об'єкти інвестиції. І українські, і міжнародні. Ми закликаємо і німецький бізнес. Якщо в країнах Західної Європи небагато у що можна інвестувати з високою очікуваною прибутковістю, то в Україні ще можна знайти цікаві об'єкти, які обіцяють високі прибутки", - підкреслив Сенниченко.

На питання, які об'єкти мають першими піти на приватизацію, чиновник відповів, що першою буде "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" - один із найбільших виробників титану в світі.

"Стартова ціна буде близько трьох-чотирьох мільярдів гривень. Це компанія експортно орієнтована, її продукцію купують по всьому світу, тож це хороший актив для іноземних інвесторів. Також на приватизацію піде завод "Більшовик" у Києві, від якого, по суті, залишилася лише територія. Це буде продаж об'єкта під real estate development. Наступний - готель "Президент Готель". Крім того, ми будемо виставляти останні шість державних обленерго", - розповів голова ФДМ.

В Україні на сьогодні 3600 держпідприємств, якими управляють 96 різних органів. Близько 1000 підприємств, за словами Сенниченка, потрібно передати на приватизацію. 

“Ми демонополізуємо спиртову галузь, це й невеличкі готелі, а також працюючі підприємства, які входять до об'єктів великої приватизації, яку ми хочемо запустити цього року. І чим довше Україна тягне, тим гіршим стає стан цих підприємств. Ми очікуємо від Верховної Ради в цьому або наступному місяці закону, який розблокує велику приватизацію”, - додав він.

Нагадаємо:

  • Верховний Суд повернув незаконно відчужені будівлі Першого київського машинобудівного заводу (“Більшовик”) у склад підприємства. Тепер ці об’єкти шукатимуть законних інвесторів, які зможуть відродити завод.
  • Уряд ухвалив законопроєкт, яким запропоновано розблокувати "Велику приватизацію" у 2021 році. Кабмін пропонує ВР зняти обмеження для продажу низки об'єктів по Україні.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04